avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 158 soluții astăzi
Forum Activitate laurentiucleanservice

Activitate laurentiucleanservice

Răspuns la discuția Transfer de la SC la PFA
ea imi spune ca are 59 de angajati si nu are voie decit 50 e ceva normal?este srl
Răspuns la discuția Transfer de la SC la PFA
multumesc frumos,o seara placuta
Răspuns la discuția Transfer de la SC la PFA
multumesc frumos,dar daca ii propun sami deschid eu pfa si sa colaboram nu ar fi mai bine pentru ea dar si pentru mine?
buna ziua am o rugaminte daca ma puteti ajuta.lucrez la o societate de curatenie de un an si ceva,acum patronul a venit cu ideea de a semna un preaviz si sami faca angajarea la sora ei fiind pfa pe ceva cu stupii,eu lucrind pe curatenie ,ce am de pierdut?va multumesc.
Răspuns la discuția deschidere pfa
va multumesc ,o seara buna.
Răspuns la discuția deschidere pfa
deci ,ce am inteles pina acum,pot avea zilieri dar inainte de ai avea trebuie sa merg la itm sa cer acel registru ,sa trec datele zilierilor ca apoi ei samisemneze,adevarat?va multumesc
Răspuns la discuția deschidere pfa
ce ma intereseaza cel mai mult este daca mi se intrerupe somajul dupa ce deschid PFA.ul,va multumesc
Discuție deschidere pfa
am o intrebare , daca puteti sami raspundeti.daca sint in somaj ,pot deschide un pfa si sami pastrez somajul?iar daca am zilieri ,sint obligat sa le platesc toate darile la stat cum arfi sanatate.... chiar daca iam avut doar vreo trei zile p luna?va multumesc.