avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 433 soluții astăzi
Forum Activitate cristiVVV

Activitate cristiVVV

Răspuns la discuția Admitere SNG 2014
Q88 a scris:

Cristi sigur sunt sanse reale sa fii sunat daca exista posturi.
Eu am participat la un examen la Curtea de Apel Ploiesti pe 8 feb; concursul s-a tinut pentru 2 posturi la Buzau si nu am fost in primii 2.
Pe 28 feb am fost sunata pentru un post in cadrul judecatoriei Ploiesti, iar pe 3 martie am facut cererea de valorificare a rezultatului concursului pentru acest post.
In concluzie: tine telefonul pe langa tine :)


Eu astept ca saptamana asta sa se afiseze rezultatele finale la concursul desfasurat in perioada 10-13 februarie de la Bucuresti ca s-au facut si contestatii. Deocamdata sunt pe pozitia 5, colega din fata mea cazand la procedura civila...dar asteptam si rezultatul contestatiilor si in cele din urma rezultatele finale.
Ms de informatii q88.

Răspuns la discuția Admitere SNG 2014
Buna.
Revin cu o noua intrebare, sper sa ma puteti ajuta.
Am sustinut examenul la CA Bucuresti si am iesit pe pozitia 6.
Credeti ca exista sanse reale sa fiu sunat si sa intru in sistem in urmatoarele 2-3 luni? (lasam la o parte partea de teorie, unde zice ca, concursul sustinut este valabil 1 an de zile.)
Am optat pentru orice instanta din Bucuresti.
Aveti prieteni care au intrat in sistem prin concursul organizat direct pe post dar care sa fi intrat prin metoda simpla gen: media generala 7.00 +? Puteti fi si subiectivi si obiectivi,
Va multumesc.
Răspuns la discuția Admitere SNG 2014
Salut tuturor si o primavara frumoasa cu multa putere si spor de invatat.
Am o intrebare:
Se poate depune contestatie pentru examenul de grefieri prin fax?? avand in vedere faptul ca ma tin departe cateva sute de km pana la instanta unde am sustinut eu examenul.
Multumesc.

Salut tuturor si o primavara frumoasa cu multa putere si spor de invatat.
Am o intrebare:
Se poate depune contestatie pentru examenul de grefieri prin fax?? avand in vedere faptul ca ma tin departe cateva sute de km pana la instanta unde am sustinut eu examenul.
Multumesc.
Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
Pentru LAVINIA

Mergi PANA Vineri la facultate si roaga-i sa iti elibereze o cerere de la secretariat in care sa mentioneze ca la data inscrierii sau depunerii dosarului pentru sng, facultatea nu a eliberat adeverintele pentru licenta si ca cererea ce ti-o dau cei de la facultate sa tina loc de adeverinta(diploma). Succes.
Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
Pentru 9Iustitia
Nu conteaza daca este expirat in momentul in care il verifica cei de la Bucuresti, atat timp cat nu era expirat in momentul depunerii dosarului la tribunal este perfect valabil si in termen facut cazierul fiscal.
Sper ca te-am lamurit...:D
Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
ralucaboca a scris:

Daca este cineva din Bucuresti si care are mai multi timp liber, poate vreti sa ne intalnim intr-o zi sa ne cunoastem inaintea examenului, sa facem schimb de info, impresii, strategii etc. Cred ca este o idee buna.


Buna aceasta idee, cei care sunt din Iasi nu vreti sa mobilizam si noi o intalnire de acest fel??