avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 814 soluții astăzi
Forum Activitate pdn38

Activitate pdn38

Pt o parte de cereri depuse la call center am numerele de inregistrare .
In ultima luna a contractului am sunat la serviciul clienti sa ii anut ca doresc rezilierea contractului. Dupa o discutie cu operatorul cu diverse intrebari, am acceptat sa imi dea o noua oferta pe mail, in caz ca ma razgandesc. Am rugat sa mentioneze in mail, ca aceasta oferta nu v-a fi implementata decat cu acordul meu scris.
Eu nu mi-am dat acordul, dar respectivul contract a fost prelungit cu noua oferta.
Mentionez ca discutia cu operatorul a avut loc in septembrie 2017, si de atuci si pana astazi am tot depus lunar solicitari de reziliere a contractului la call center, pe contul meu de vodafon si la un magazin vodafon.
Cum pot rezolva rezilerea contractului?
Am castigat in instant recuperarea taxei auto. Care sunt urmatorii pasi si ce taxe, acte imi sunt necesare in continuare.
Răspuns la discuția Executarea silita, poprirea
buna seara!
am fost la banca , unde reprezentantul banci mi-a spus ca ii trebuie o adresa de la executor prin care sa specifice ca se vor trasfera doar 1/3 din pensie .
A spus ca in instiintarea de poprire nu se spune cum se procedeaza , cine inparte poprirea, este dor o instiintare de poprire.
Răspuns la discuția Executarea silita, poprirea
multumesc pt sfaturi, asa am sa fac.
Răspuns la discuția Executarea silita, poprirea
cel de la banca a spus ca ii trebuie, de la executor ,un inscris , cina sa opreasca suma de bani...banca sau expertul.
Răspuns la discuția Executarea silita, poprirea
am fost la banca , la casa de pensii ...banii sant in cont...contul nu poate fi operat , este blocat de catre executor.
Răspuns la discuția Executarea silita, poprirea
buna dimineata
revin cu problema mea , nu stiu ce sa fac ... casa de pensii nu poate sa ma ajute, nu ei au facut poprirea , cel care mi-a blocat singura mea sursa de venit (pensia pe caz de boala) este executorul judecatoresc , care la ora asta este in concediu. Ce pot face sa imi recuperez restul de pensie, care trebuie sa o primesc ?
Răspuns la discuția Executarea silita, poprirea
nu este venit ,este un ajutor pt handicap. am pus intrebarea asta deoarece un amgajat al casei de pensii mi-a spus ca popriea este o cincime , iar secretara de la biroul executorului judecatoresc , a spus o treime . important este ca la ora acuala am contul oprit si venitul (pesia ) blocata.
Răspuns la discuția Executarea silita, poprirea
indemnizatia de insotitor este trecuta in talonul meu de pensie pt mine . eu sant cel ce trebuie insotit.