avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 413 soluții astăzi
Forum Activitate amy1890

Activitate amy1890

Bună ziua ! Va rog sa ma ajuți cu un sfat. Vreau sa.mi depun demisia ce risc daca nu vreau sa stau în preaviz. Mulțumesc
Doresc sa cumpăr un apartament, proprietarul detine un credit ipotecar, iar ipoteca este asupra a mai multor apartamente, se poate ridica ipoteca doar pentru cel pe care doresc sa il cumpăr? Și dacă da, cum se procedează?
Va mulțumesc!
Multumesc pentru raspuns dar tocmai asta e directiva conducerii liceului ca sa nu mai zic ca poarta e închisă de paznic cu un lacăt iar noi parintii vorbim pe la gard cu copii iar mâncarea e data printre zabrelele portii. Mi se pare inuman dar și ilegal și de aceea a-si vrea sa stiu parerea dumneavoastra . Multumesc anticipat
Buna ziua ! Fiica mea este eleva la un Colegiu Național iar mai nou la poarta se cere predarea cărții de identitate in schimbul unui ecuson. Azi dori sa stiu daca e legală toate treaba si care e baza legală. Va multumesc
Discuție Plata CASS
Bună seara ! Va rog sa mă ajutați cu informații și cum trebuie procedat : în luna Iunie 2018 am încasat 14000 lei din dividende. În cazul acesta am 2 întrebări și anume : 1. Am obligația sa plătesc CASS
2. Cum se completează declaratia Unica în cazul acesta
Va mulțumesc!
Răspuns la discuția Coasigurat
Mulțumesc mult pentru ajutor! Dar mai am o întrebare :actele justificative pentru soțul meu se depune la AJOFM (o data cu actele pt somaj )sau la Casa de Sanate ?
Discuție Coasigurat
Bună ziua! Va rog sa mă ajutați într.o problema și anume :de la 01.10.2018 sunt în șomaj (pana la aceasta data am fost angajata cu norma întreaga iar soțul neavând venituri a fost coasigurat ) în cazul de fata soțul mai rămâne coasigurat ? Va mulțumesc pentru timpul acordat.
Răspuns la discuția Dezbatere succesiune
Mulțumesc mult pentru răspuns! Soțul supraviețuitor cu alte cuvinte are dreptul la mai puțin decât socrii și cumnațîi la un loc .
Bună seara! Ași dori sa mă ajutat : am o cunoștiință căreia de curând ia murit soția și ași dori sa știu (nu au avut copii ) cu cine va dezbate moștenirea cu socrii și cu frații? Și care e cota lor din moștenire ? Va mulțumesc pentru timpul acordat.
Răspuns la discuția Stampila pe bonul fiscal
Mulțumesc!