Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Plata CASS
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Plata CASS

Bună seara ! Va rog sa mă ajutați cu informații și cum trebuie procedat : în luna Iunie 2018 am încasat 14000 lei din dividende. În cazul acesta am 2 întrebări și anume : 1. Am obligația sa plătesc CASS
2. Cum se completează declaratia Unica în cazul acesta
Va mulțumesc!
amy1890, utilizator
La valoarea aceasta prezentata de dumneavoastra veti avea obligatia sa platiti cass si pentru a vedea cum se completeaza declaratia unica, cel mai bine ar fi sa mergeti urgent la ghiseu la finante pentru va ajuta, acum in primul an, si apoi va va fi mai usor in viitor, pentru a nu o gresi.
Trebuia s-o fi depus-o in maxim 30 de zile de la realizarea incasarii venitului.
george-neagu, moderator