avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 715 soluții astăzi
Forum Activitate Lala46

Activitate Lala46

Buna ziua.
La primul termen ma pot prezenta fara avocat si sa solicit un nou termen pentru angajare avocat?
Multumesc.

Pentru o hotarare definitiva, inselaciune in conventie s-a aplicat art 215 lit 1, 2 si 3.
In noul cod penal lit 3 dispare. Ce se intampla, se aplica lit 1 si 2?
Multumesc frumos

Pentru o hotarare definitiva, inselaciune in conventie s-a aplicat art 215 lit 1, 2 si 3.
In noul cod penal lit 3 dispare. Ce se intampla, se aplica lit 1 si 2?
Multumesc frumos
Multumesc frumos.
Buna ziua
Dispozitiile noului cod penal de la 1 februarie 2014 se aplica si retroactiv? Adica, o pedeapsa primita pe actualul cod penal va fi micsorata dupa cum prevede noul cod penal?
Răspuns la discuția Divort
23, pai nu vrea de comun acord, actele sunt depuse, trebuie sa apara primul termen. La primul termen trebuie sa am neaparat avocat?
A recunoscut singur ca are de fata cu copii si a fost vazut de multi, inclusiv de catre copii cu respectiva.
Răspuns la discuția Divort
El solicita din vina mea, eu in intampinare am solicitat din vina lui, avem 2 copii majori.
Discuție Divort
Buna ziua
El are o amanta de 3 ani si a depus actele de divort. Eu nu am bani de avocat, societatea la care lucrez este intr-o situatie financiara grea, are datorii la salariatii 6 salarii si s-ar putea sa intre in insolventa. Dati-mi va rog un sfat. Multumesc frumos.
Răspuns la discuția Furt intre soti
Intr-adevar, le putem folosi, dar daca el a luat masina si o foloseste doar el, eu cum s-o folosesc? O ascunde si merge doar el cu ea! Cum nu e furt? Eu nu am acces la ea.
Discuție Furt intre soti
Sunt in divort, iar el a luat ambele chei de la masina, bun comun si o foloseste doar el, imi refuza dreptul de utilizare.
Poate fi considerat furt intre soti? Ce ar trebui sa fac pt a recupera dreptul de folosire?