avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Divort-angajare avocat
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Divort-angajare avocat

Buna ziua.
La primul termen ma pot prezenta fara avocat si sa solicit un nou termen pentru angajare avocat?
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT , Avocat 14:31, 25 Noiembrie 2013
Daca va judecati pe dispozitiile noului cod de procedura civila(ACTIUNEA FIIND INTRODUSA DUPA 15FEBR 2013)sunt sanse foarte mari ca cererea dvs de amanare pt angajare aparator sa fie respinsa.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cerere de amanare apel R.I. R.I. Pe data de 11.06.2020 aveam programat un APEL la o HOTARARE DE DIVORT, iar pe data de 09.06.2020 am depus o CERERE DE AMANARE deoarece nu am reusit sa-mi ... (vezi toată discuția)
Divort lilipa lilipa Sotul meu a introdus actiunea de divort ,el a parasit familia acum 3 luni.Eu nu doresc divortul ,nu are motive ,avem 2 copii minori.Intrebare:ce trebuie sa fac ... (vezi toată discuția)
Recuperarea cheltuielilor cu onorariul avocatului prin acþiune separatã simonik2011 simonik2011 Buna ziua, care ar fi temeiul legal si impotriva cui sa ma indrept intr-o actiune in pretentii, nu mi s-au acordat cheltuieli onorariu avocat (desi au fost ... (vezi toată discuția)