avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 443 soluții astăzi
Forum Activitate sssssttt

Activitate sssssttt

Bună ziua . Am fost anunțat de către banca ca să făcut o oprire pe cont de către primărie serviciu taxe și impozite sau luata toți bani din cont pe care ii aveam . Menționez ca suma de plata este de 2019 lei iar eu am un venit de 1000 de lei pe luna este normal sa îmi oprească toți bani sau . Mulțumesc
Discuție Buna ziua
Am o problema am fost executat silit de catre un executor . Am avut in cont suma de 385 de euro era salariul meu cand am fost la bancomat nu mai aveam nici un ban in cot toti bani erau retrasi si virati in contul executorului se poate asa ceva sa imi ia toti bani fara acordul meu . Si ce pot face in acest caz mentionez ca nu ma aflam in tara cand am primit executarea silita si nu am putut face contestatie la hoyararea judecatoreasca. Multumesc
Răspuns la discuția Factura vodafone


sssssttt a scris:

Am facut abonament in aprilie anul trecut in valuoare de 89 de euro pentru a beneficia de roming . Minute si internet . Totul a fost ok pana anul acesta mai exact pana acum cand am fost supra taxat pentru ca am folosit mai mult abonamentul in roming decat in tara . Stiu ca a fost o directiva europeana asa au spus cei de la vodafon . Cand am facut abonamentul nu era cu directivele acestea . Ce pot face in acest caz. Pot sa ii dau in judecata sau ceva cand am facut contractul cu ei nu era cu directiva aceasta deaceea am facut si abonamentil asa de mare . Sa reziliez contractul cu ei nu pot ca mai am 8 luni de contract . Multumesc

Răspuns la discuția Factura vodafone
Va dati seama ce vreu sa nu platesc acele supra taxe . Sau sa renunt la abonament fara sa platesc rezilierea de contract mai am 9 luni de contract si abonamentul il folosesc mai mult in roming . Pot sa dau in judecata sau alt ceva
Am facut abonament in aprilie anul trecut in valuoare de 89 de euro pentru a beneficia de roming . Minute si internet . Totul a fost ok pana anul acesta mai exact pana acum cand am fost supra taxat pentru ca am folosit mai mult abonamentul in roming decat in tara . Stiu ca a fost o directiva europeana asa au spus cei de la vodafon . Cand am facut abonamentul nu era cu directivele acestea . Ce pot face in acest caz. Multumesc
Eu lucrez ca sofer am fost amendat in franta cu 750 de euro pentru ca aveam copia conforma expirata licenta de transport . Aceasta licenta care o aveam la mine expirase ce noua era la garaj pe carr eu nu o ridicasem nu stiam ca imi expira in fine am fost amendat pe firma . Cei de la firma vor sa imi opreasca mie bani ca nu am fost sa o ridic pe cea noua precizrz ca nu am fost anuntat ca imi expira licenta . Ce pot sa fac in acest caz . Multumesc
vreau sa fac contestatie la executarea silita facuta de catre un executor judecatoresc pentru un credit facut in anul 2006 .eu cred ca sa prescris cum procedez mentionez ca executarea este pe salariu multumesc
in anul 2006 am facut un credit la o banca am achitat ratele pina in anul 2008 dupa care am ramas fara munca si nu am mai putut sa dau acele rate . Nu am mai dat deloc pana in prezent din diferite motive ,pina in anul 2012 nu ma contactat nimeni de la banca sa vreo virma de recuperare in acel an am fost contactat de kruk ca au preluat creditul meu si a inceput amenintarile la care eu nu am bagat in seama acele amenintari si nici legatura cu ei nu am luato . pana in anul 2015 iar nu mai ma contactat nimeni pana ieri cad am primit un plic care scria sa se opreasca din salariu o cota de 1/3 de la un executor judecatoresc vreau sa spun ca creditul a fost in valoare de 150 milioane vechi si acum am de dat 550 milioane vechi este acm mult eu neputand sa dau acea suma dar asta nici atat cum sa procedez multumesc
eu nu am munca si nici nu am muncit dar fiul meu ma luat in ingrijire si am fost coasigurata la el el lucreaza la ministerul aparari nationale am fost la medicul de familie sa ma inscriu si acesta ma refuzat pe un motiv ca ministerul aparari lucreaza cu o alta casa de asigurare si este mai coplicat de luat bani de la aceasta casa de asigurari mentionez ca am scos si actul care reiese ca plata unitati militare sa facut catre casa de asigurari de sanatate cum sa procedez sa ma inscriu la un medic de familie in aceasata situatie
am un contract de arendare pe 10 ani eu as dori sa vand terenul pe care il am arendasul nu poate sa imi ofere cat am cerut eu si nu vrea sa mi dea nici negatie pentru al vinde altei persoane care a oferit mult mai mult decat ei cum procedez ca sa scot negatia de la ei . au spus ca imi da negatia dar cumparatorul este obligat sa mentina contracul pana la expirarea lui mai mentionez ca acest teren este mostenire si nu sa facut succesiune pe el eu am semnat contractu dar mai este un mostenitor care nu a semnat contractul respectiv acest tern este mostenire de la sotul meu(decedat) care la dobindit inaintea casatoriei cu mine . al doilea mostenitor este fica mea care am mai spus ca nu a semnat contractul de arendare cum sa procedez sa pot sa scot terenul de la ei ca sa pot sal vand celui care ofera un pret mai bun va multumesc