avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 609 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Factura vodafone
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Factura vodafone

Am facut abonament in aprilie anul trecut in valuoare de 89 de euro pentru a beneficia de roming . Minute si internet . Totul a fost ok pana anul acesta mai exact pana acum cand am fost supra taxat pentru ca am folosit mai mult abonamentul in roming decat in tara . Stiu ca a fost o directiva europeana asa au spus cei de la vodafon . Cand am facut abonamentul nu era cu directivele acestea . Ce pot face in acest caz. Multumesc
Cel mai recent răspuns: sssssttt , utilizator 14:12, 11 Iunie 2018
intai si intai, ce doriti in acest caz? directiva are putere de lege
Va dati seama ce vreu sa nu platesc acele supra taxe . Sau sa renunt la abonament fara sa platesc rezilierea de contract mai am 9 luni de contract si abonamentul il folosesc mai mult in roming . Pot sa dau in judecata sau alt ceva
Ultima modificare: Luni, 11 Iunie 2018
sssssttt, utilizator


sssssttt a scris:

Am facut abonament in aprilie anul trecut in valuoare de 89 de euro pentru a beneficia de roming . Minute si internet . Totul a fost ok pana anul acesta mai exact pana acum cand am fost supra taxat pentru ca am folosit mai mult abonamentul in roming decat in tara . Stiu ca a fost o directiva europeana asa au spus cei de la vodafon . Cand am facut abonamentul nu era cu directivele acestea . Ce pot face in acest caz. Pot sa ii dau in judecata sau ceva cand am facut contractul cu ei nu era cu directiva aceasta deaceea am facut si abonamentil asa de mare . Sa reziliez contractul cu ei nu pot ca mai am 8 luni de contract . Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reziliere contract vodafone nooXcape nooXcape Buna ziua, va contactez pentru un sfat / eventuala reprezentare într-o problema legata de rezilierea unui contract cu operatorul de telefonie mobilă ... (vezi toată discuția)
Probleme roaming telekom traiflortrans traiflortrans Buna ziua suntem o firma de transport si in luna aprilie am facut abonament la telekom cu minute nelimitate in roaming valoarea abonamentului fiind de 20 euro ... (vezi toată discuția)
Reziliere contract vodafone valentin-hrubi valentin-hrubi Buna ziua, problema e in felul urmator, am un abonament la vodafone de 3 ani si ceva cu minute si internet in roaming. Nu am avut nici o problema pana acum ... (vezi toată discuția)