avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 575 soluții astăzi
Forum Activitate nedeianutudorel

Activitate nedeianutudorel

Mulțumesc mult! Am semnat toți părinții o cerere pt director sa ne explice ce se întâmplă, și în care cerem sa nu se despartă clasa. Directorul a negat totul. Așteptăm și răspunsul în scris al acestuia.

mariuspopa2023 a scris:

Banuiesc ca este un profesor care are niste pile si, are nevoie de o clasa.

Sustin cu tarie ca, un profesor, la fel ca si un doctor, TREBUIE sa aiba VOCATIE pentru acea meserie.

Imi place sa cred ca Dna Invatatoare are calitatile mai sus mentionate.

Daca aveti relatii la Inspectorul Scolar rezolvati usor problema.Sau la Directorul scolii.

Imi pare rau ca alte solutii nu exista.Bine, poate ceva scandal la televiziuni.Nu se cade.

Ar mai fi o solutie : TOTI copiii, in afara de cei 5, sa-si exprime dorinta sin chiar sa boicoteze scoala...NU RECOMAND.

Sa auzim de bine.


Buna seara!
Fiica mea este in clasa a doua, Anul acesta, au venit cinci colegi noi. Domnul director ne da vestea ca, anul viitor, clasa va fi impartita in doua si se va infiinta o noua clasa. Toti parintii vor ca copilul lor sa ramana la doamna invatatoare actuala, de aici o intreaga nebunie. Vreau sa va intreb daca este este legal ceea ce se intampla si cum trebuie sa procedam?
Am un contrac de consultanta de semnat si nu mi se pare ca e totul in regula . Cine ma poate ajuta cu acest contract?
Plec intr-o aplicatie si stau 15 zile consecutive, de cate libere beneficiez si cum se calculeaza?
Am un credit la CEC am girat cu locuinta iar cei de la cec ma obliga sa fac doua asigurari la locuinta si cea obligatorie si una facultativa.
Este normal?
Multumesc!
Răspuns la discuția RCA
Aveti dreptate eu vorbesc din ceea ce s-a auzit. Dar pana acum au fost ok au venit au facut constatarea, au fotografiat totul si acum astept.
Discuție RCA
Am fost lovit de o masina care are rca la [EDITAT] vreau sa stiu si eu cum pot proceda sa nu fiu fraierit de cei de la asigurari.
Stiu ca aceasta firma nu prea plateste.