Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna seara! Fiica mea este in clasa a doua, Anul ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna seara! Fiica mea este in clasa a doua, Anul acesta, au venit ...

Buna seara!
Fiica mea este in clasa a doua, Anul acesta, au venit cinci colegi noi. Domnul director ne da vestea ca, anul viitor, clasa va fi impartita in doua si se va infiinta o noua clasa. Toti parintii vor ca copilul lor sa ramana la doamna invatatoare actuala, de aici o intreaga nebunie. Vreau sa va intreb daca este este legal ceea ce se intampla si cum trebuie sa procedam?
~ Conținut șters la cerere ~
Mulțumesc mult! Am semnat toți părinții o cerere pt director sa ne explice ce se întâmplă, și în care cerem sa nu se despartă clasa. Directorul a negat totul. Așteptăm și răspunsul în scris al acestuia.

mariuspopa2023 a scris:

Banuiesc ca este un profesor care are niste pile si, are nevoie de o clasa.

Sustin cu tarie ca, un profesor, la fel ca si un doctor, TREBUIE sa aiba VOCATIE pentru acea meserie.

Imi place sa cred ca Dna Invatatoare are calitatile mai sus mentionate.

Daca aveti relatii la Inspectorul Scolar rezolvati usor problema.Sau la Directorul scolii.

Imi pare rau ca alte solutii nu exista.Bine, poate ceva scandal la televiziuni.Nu se cade.

Ar mai fi o solutie : TOTI copiii, in afara de cei 5, sa-si exprime dorinta sin chiar sa boicoteze scoala...NU RECOMAND.

Sa auzim de bine.

~ Conținut șters la cerere ~