avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 236 soluții astăzi
Forum Activitate sept_mihaela

Activitate sept_mihaela

De ce luati partea numai profesorilor,stiti ca ei fac legea ,se cred niste mici D-zei,si nu ai niciun cuvant de spus,si stiam de situatia fetei n-am lasat-o pe sfarsit de an ,dar stiti cum e corb la corb nu-si scoate ohii,si ce daca am fost ;a director,si ce daca am fost disperata,ca de cate ori pleca la scoala imi era frica sa nu se intimple ceva.La acest liceu am invatat si eu,si erau niste profesori foarte bun si-mi aduc aminte cu drag de ei,dar acum e o clica de barfitoare ,nu de profesoare.Credeti ca numai copiii au gresit,dupa ce ca le platim salariul sa stea la caldurica ,cate 40 de ani,te mai si intreaba cu tupeu,de ce nu aveti bani sa va dati copilul la privat? rusine ,ti-e scarba de asemenea oameni!
Fetita mea de 16 ani a fost terorizata un an de zile la scoala de diriginta si implicit si de prietenele ei celelalte profesoare,pana cand m-a sunat intr-o zi si mi-a zis ca nu mai vine acasa de la scoala si ca se sinucide>Am intrebat-o ce-a patit ,si mi-a zis ca diriginta a jignit-o foarte tare,si ca nu mai vrea sa traiasca.Eu am calamat-o cit am putut ,am rugat-o sa vina acasa ca orice are rezovare,si am sunat-o pe diriginta si i-am zis sa-mi aduca copilul acasa ca se va intampla ceva oribil si o desfiintez de pe fata pamintului. daca nu era vinovata nu se speria si nu umbla cu masina dupa fata ca sa o calmeze>Intrebarea mea este cum sa procedez,sa o dau in judecata sau sa fac o plangere la politie? va multumesc
Răspuns la discuția Este abuz sau nu?
creditorul este banca.
dar de un an de zile am acelasi cont,contul pentru cardul
de salarii,este unicul.
pot cere angajatorului sa-mi dea salariul cash,am dreptul acesta? daca eu nu vreau sa mai lucrez cu nicio banca?

[apasati pe editeaza cand aveti de completat un mesaj, multumesc]
am poprire pe salariu 1|3 ,pe care societatea o livreaza lunar in contul executorului,de ce acum mi sss-au blocat si conturile?nu mai inteleg nimic,puteti dv sa ma lamuriti? va multumesc
Discuție abuz
se pooate lua casa de asociatia de proprietari daca ai o datorie de 4600 roni? poate presedintele si comitetul sa se imbogateasca pe seama unor nevoiasi,ptr ca asa ameninta.
Răspuns la discuția Abuz din partea bancii
cum se procedeaza cu depunerea contestatiei,ptr.ca sincer nu stiu
Răspuns la discuția Abuz din partea bancii
daca sotul meu nu a semnat acel contract de creditare,noi fiind despartiti,dar nu legal ,si casa este un bun comun,el poate sa se opuna executarii? va multumesc
Buna ziua,am fost executata silit la banca pentru o suma de 10000 de lei .pentru care mi s-a facut poprire pe salariu,si acum dupa care vor sa-mi ia casa,acesta nu e un abuz din partea exzecutorului judecatoresc?

dar ei ca sa-si recupreze banii nu trebuie sa ma dea in judecata asa cum ia-m dat eeu? nu e lagic asa? au derptu acesat sa-mi opreasca banii pentru greseala contabilei? va multumesc ptr. raspunsuri si ma scuzati dar sunt foarte suparata
in contractul de munca erau stipulate10 salarii compensatorii ,dar ei spun ca atunci cand mi-au facut lichidarea ,m-au platit dublu