avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 542 soluții astăzi
Forum Activitate prusa

Activitate prusa

ok multumesc mult pt raspuns si timpul acordat
Si nu as putea sa dau acesti bani toti odata ca e totusi o suma mica?
Este de la un IFN mi s.a dat 300 de lei si s.a ajuns la o datorie de 2200 cu cheltuieli de judecata de 1700 de lei din cei 2200 am platit tot prin poprire 1200 si mai am 1000 de lei, da este hotarare judecatoreasca de 2 ani
Buna seara...am primit o instintare despre o poprire la angajator...auzisem acum ceva timp ca angajatorii nunmai pot pune popriri numai banjca, este adevarat sau nu? multumesc
aceea notificare nu o formulati dvs ci firma angajatoare cu nr de dosar data de la care se face retinerea si aia si extras de cont ca sa vada de unde va intra banii trimisa mail la bej si ei trebuie sa urgenteze pt ca este ilegal ce fac
buna ziua si eu am trecut prin asa ceva executorul meu e in bucuresti eu in brasov si solutia a fost ca eu am trimis de la munca o notificare cu nr de dosar pt care se face poprirea cum ca imi retin ei si extras de cont executorului prin email iar ei au instintat banca si banca a desfintat poprirea si tot ce mi au oprit ei mi iau virat inapoi pe card neapuncand banca sa vireze in contu lor inca banii pt ca nu vireaza lunar si doar cand se strange o suma mai mare ca e mare comisionul 15 lei, deci eu am acum cardul deblocat pot ridica banii iar firma angajatoare imi retine lunar
Răspuns la discuția ajutor de somaj
bun astea le stiu si eu dar ma intereseaza strict situatia mea, daca imi dau demisia cu acordul partilor pot beneficia de somaj? sau trebuie sa ma dea ei afara? am 5 ani pe cartea de munca fara intreruperi nici macar o zi
Discuție ajutor de somaj
buna ziua, as vrea sa stiu si eu ce acte am nevoie pt a beneficia de ajutorul de somaj si in ce conditii se acorda? mentionez ca firma la care lucrez de 1 ani si 4 luni mi-a facut o nedreptate aceea de a ma muta de la locul meu de munca in alt loc acolo nu imi permite sanatatea sa stau si as dori sa imi dau demisia? pot beneficia de ajutor de somaj in aceste conditii sau nu? vreau raspunsuri clare, concise nu trimiteri si referiri la nu stiu ce legi din nu stiu ce data, multumesc anticipat
buna ziua as dori sa stiu daca pot avea doua popriri pe salariu? una este la firma la care lucrez de la o banca si mi.a venit inca una azi pe cardul de salariu de la o firma care da bani pana la salariu? ce pot face in aceasta situatie? si inca ceva: pe somaj se pot pune popriri? multumesc
Buna ziua am si eu o problema : in urma decesului tatalui meu am descoperit un cont bancar unde se afla o suma nu foarte mare de bani dar este ceva , eusunt unicul mostenitor , am certificatul acela de mostenitor dar mi sa spus de la banca ca mai imi trebuie inca un alt certificat pt acei bani il pot face la notar insa e o problema: can am fost la notar mi sa spus ca nu pot la oricare doar la cel la care sa facut succesiunea , eu locuiesc in brasov iar succesiunea sa facut in hunedoara,intrebarea mea e:nu se poate totusi face aici in brasov unde am domiciliul acel act? sau trebuie sa merg pana acolo? Multumesc