avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 712 soluții astăzi
Forum Activitate Cabinet Expert Contabil

Activitate Cabinet Expert Contabil

Da, cu siguranta asta e singura solutie. In dispozitivul hotararii, insa, nu am vazut precizarea ca aceasta diferenta de onorariu trebuie platita in 5 zile de la instiintare. Va multumesc pentru raspuns
Asa este, legislatia este depasita si inechitabila fata de cei care fac aceasta munca...inca.
Da, asa este , dar cu toate acestea Instanta in cele mai multe cazuri nu tine cont de aceste prevederi ale OG nr.2/2000 si da hotararea finala fara sa fie confirmata plata integrala a expertizei.Va multumesc pentru raspuns.
Buna seara
Asa cum se intampla in cele mai multe cazuri, se da hotararea (dosar civil),se decide asupra onorariului final si a prtii obiligata la plata(in cazul meu sunt trei parti , o parte din suma fiecare) si se specifica ca hotararea este executorie in ce priveste onorariul expertului.Stie cineva cam cat ar trebui sa astept pana sa demarez procedurile de executare silita, pentru ca au trecut doua saptamani de la pronuntare si nu s-a platit. Va multumesc
Va multumesc frumos, asa am procedat
Buna ziua
Dupa analizarea documentelor, am constatat ca mai am nevoie de anumite documente pe care nu le-am solicitata la momentul intalnirii cu partile. As vrea sa solicit aceste documente pe mail.Este legal sau trebuie sa solicit o noua intalnire oficiala? Va multumesc .A mai procedat cineva in acest fel?
Răspuns la discuția Hai sa jucam fazan :)
smochin
Răspuns la discuția Hai sa jucam fazan :)
aspect
Răspuns la discuția Hai sa jucam fazan :)
astru