avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 698 soluții astăzi
Forum Activitate mika-le

Activitate mika-le

Răspuns la discuția Apa potabila cu miros fecaloid
Este a vecinilor. Noi suntem doua blocuri legate la un grup de pompare cu put si langa a fost contruita fosa in care se varsa patru blocuri vecine.

Buna ziua. Am o intrebare, daca se poate. Apa noastra potabila miroase a fecale. Langa grupul nostru de pompare (doua blocuri) a fost construita acum aproximativ doi ani o fosa septica (4 blocuri) la o distanta de 2-3 metri. De o saptamana nu mai poate fi folosita, miercuri iese analiza apei facuta la Apa Nova. Copilul meu a facut enterocolita si are rezultat pozitiv la rotavirus. Putem sa ii actionam in judecata? Avem vreo sansa sau e greu de demonstrat ca de la fosa lor este? Acum ei vor sa ne racordeze la teava lor (canalizarea orasului) si sa suporte ei. I am mai putea actiona in acest caz? Multumesc
Buna ziua. Numele meu este Mihaela. Am o intrebare, daca se poate. Apa noastra potabila miroase a fecale. Langa grupul nostru de pompare (doua blocuri) a fost construita acum aproximativ doi ani o fosa septica (4 blocuri) la o distanta de 2-3 metri. De o saptamana nu mai poate fi folosita, miercurea viitoare ne iese analiza apei facuta la Apa Nova. Copilul meu a facut enterocolita si are rezultat pozitiv la rotavirus. Putem sa ii actionam in judecata? Avem vreo sansa sau e greu de demonstrat ca de la fosa lor este? Acum ei vor sa ne racordeze la teava lor (canalizarea orasului) si sa suporte ei. I am mai putea actiona in acest caz? Multumesc
Răspuns la discuția Cota indiviza succesiune
Multumesc frumos
Răspuns la discuția Cota indiviza succesiune
Prima succesiune a fost dupa mama sotului unde a avut cota si tatal vitreg al sotului.
A decedat si acesta unica mostenitoare a lui fiind sora sotului.
Practic sotul a mostenit doar din partea mamei. 3/8 din imobil restul sora. Nu Stiam cat inseamna procentual si daca sunt incluse utilitatile
Buna ziua. Am o mica problema sper sa ma puteti ajuta.
In urma dezbaterii succesiunii sotul meu a dobandit 3/8 din bunul imobil.
Mentionez ca mai are o sora, ambii parinti au murit.
Socrul era tatal vitreg. Cat inseamna procentual aceasta cota? Utilitatile baia bucataria sunt incluse in procent?
Va multumesc