avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 156 soluții astăzi
Forum Activitate siminaaneta

Activitate siminaaneta

Mulțumesc !
Bună ziua !
După moartea soțului meu am făcut succesiunea în județul de domiciliu al soțului pentru bunurile moștenite în alt județ. Trebuie să înștiințez autoritățile din județul cu bunurile de această acțiune sau să trimit ceva date ? Mulțumesc !

Barbat, nascut 29.11.1961, vechime in munca de 45 ani, 10 luni, 17 zile, Am lucrat 11 ani si 1 luna in grupa unu de munca si 8 ani si 4 luni in grupa doi de munca. Asi vrea sa stiu varsta de pensionare, Multumesc !
Bună ziua! Sunt născut la 20.05.1962(M). Am o vechime 31 ani cu tot cu armată.Din aceştia la grupa a II-a 2 ani 9 luni şi 15 zile, iar la grupa a I-a 10 ani 5 luni şi 14 zile. Înv vechime nu este trecut stagiul aferent grupelor. Când pot ieşi la pensie? Multumesc.
Bună ziua
Sunt născut la data de 16.12.1955 şi am lucrat 8 ani şi 5 luni în grupa I-a de muncă şi 12 ani şi 3 luni în grupa a II-a în procent de 100%, vechimea totală fiind de 39 ani şi 7 ani. În această vechime nu este inclus şi stagiul aferent grupelor. Cănd pot ieşi la pensie după cele aratate mai sus. Mulţumesc.
Multumesc mult.
Buna ziua!
Veniturile obtinute din plata concediilor medicale intra in calculul care se face pentru stabilirea punctajului la pensie?
Cu multumiri !
Sunt rezident in Anglia. Am pierdut permisul de conducere auto emis in Romania si nu pot ajunge personal sa obtin un duplicat. Pot face o procura speciala pentru o persoana la un notar care nu apartine de ambasada sau de un consulat din Anglia. Daca da ce trebuie sa contina procura sau daca exista o procura model pentru asa ceva? Multumesc.
Sunt nascut 06.08.1957, am lucrat 17 ani si 6 luni in grupa I., 4 ani 9 luni si ll zile grupa II.; total 28 ani 8 luni si 21 zile la care se adauga 8 ani si 6 luni stagiu aferent grupa I. ; total vechime 37 ani , 2 luni si 21 zile. Pot iesi la pensie la 56 ani si 6 luni? Adica la 06.02.2014? Cand trebuie sa depun dosarul ca sa inceapa dreptul cu data de mai sus ? Multumesc.
Răspuns la discuția Aplicarea Legii 380/2013
Perioadele sunt lucrate in procent de 100 %. Multumesc.