avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 672 soluții astăzi
Forum Activitate dan123456

Activitate dan123456

si mai trebuie sa faca ceva acte ptr stimulent?
multumesc.de exemplu daca azi a fost ultima zi de preaviz si maine e angajat la o alta firma cu contract de munca de la prima ora mai beneficiaza de stimulent?

si daca se angajeaza a doua zi direct fara sa faca pauza?
buna seara .fratele meau este in perioada platii stimulentului de insertie, deoarece nu vrea sai mareasca salariul vrea sasi bage preavizul.intrebarea mea este daca isi baga preavizul si dupa ce termina se angajeaza la o alta firma mai primeste stimulentu de insertie?
:frantic::O
sunt casatorita cu sotul meu de 12 ani si avem impreuna un copil de 9 ani.pe o perioada de cativa ani am locuit cu parintii lui.acum deoarece nu mam inteles cu mama lui neam mutat in chirie.fiind bani mai putin lucrand doar el el vrea sa ne mutam inapoi dar eu nu mai vreau.intrebarea mea este daca divortez de el la cine ramane copilul?
Răspuns la discuția Indemnizatie
daca tatal se antoarce dupa o luna de la nastere la munca mai primeste suplimentul de insertie?
Discuție Indemnizatie
daca optez pe un an pt indemnizatia de crestere a copilului dupa cat timp pot sa renunt la indemnizatie ca sa pot sa primesc suplimentu de 500 de lei?