avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 652 soluții astăzi
Forum Activitate mozes43v3r

Activitate mozes43v3r

Am inteles.
Am acest drept stiu si indeplinesc toate conditiile.. Numai ca Angajatorul cand mi-a dat salariul brut el a scazut deja deducerea pt a o include in salariul meu. Mi-am dat seama din calculul salariul net=salariul brut -salariul brut *0.165 si plus ca a recunoscut si el. Nu mi-a spus la semnare iar eu am semnat ca primaru. Dupa care mi-a spus ca ii pare rau de neintelegere si ca asteptarile mele au fost inselate. Ce pot sa fac?
Am semnat un crontract pe o suma cand am trecut pe aceasta functiie si angajatorul fara sa imi spuna mi-a dat sa semnez un contract dupa care mi-a cerut diploma de la facultate. Eu am intrebat cand o sa imi intre deducerea de impozit pentru itisti si mi-a spus ca daca nu am discutat asta innainte asteptarile mele au fost inselata. se pare ca eu sunt scutit deja de impozit pentru ca salariul net=salariul brut -salariul brut *0.165 si se pare ca iese netul meu.Toti colegii mei au aceasta reducere ce sa fac ca mie nu vrea sa mi-o dea considera ca e deja in salariu desii eu nu am stiut? Acum am o marire de salariu si in act aditional in care se specifica marirea de salariu am 15 zile pana sa o semnez. Cum sa fac sa obtin si deducerea? Mai pot sa o obtin? Daca ma poate ajuta cineva as aprecia. Va pot furniza si poze doar sa imi lasati un email.
Ei mi-au pus un contract scria mare salariul net. Dupa care mi-au spus ca sa le duc actele sa ma scuteasca de la impozit.Eu le-am dus actele dupa 3 luni dar se pare ca ei ma scutisera deja de la impozit din prima luna :) artisti. Am sa va trimit saptamana asta daca sunteti interesati contractul sa va aruncati o privire,
Se pare ca aceasta reducere desii e in lege se poate ocolii angajatorul m-a pacalit dandu-mi un contract de munca cu salariul net nu brut pe care l-am semnat orbeste. Acum eu nu primesc reducerea. Pot face ceva?