avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 573 soluții astăzi
Forum Activitate florin630

Activitate florin630

Doar martor

Cabinet individual de avocat „Petrescu C.” a scris:

Buna ziua,
Aveti dovada/chitanta/inscris ca ati primit doar jumatate din bani ???

Salut. Am vândut o mașină, am făcut contract de vânzare cumpărare, tipul mi-a dat jumătate din bani și a luat mașină și a spus ca cealaltă jumătate de bani când ii dau fiscalul. Între timp, tipul a făcut accident de mașină și când ne-am întâlnit sa-i dau fiscalul, acesta nu voia sa-mi de-a cealaltă jumătate de bani. Eu i-am dat fiscalul, intimidat fiind de el și prietenul lui. Oare as putea sa fac ceva sa îmi recuperez banii/mașină?
Mulțumesc anticipat.
Discuție Plangere Penala
Buna Seara,in data de 08.03.2014 , am cumparat un host.Acest host mi-a fost 'hackerit' si am trimis email la firma de hosting pentru ca asa mi-au zis ei ca nu lucreaza pe messenger.Eu aveam cont la ei pe site ca sa pot modifica produsul.Hacker-ul a modificat si acest cont(email + parola).Cand am platit host am folosit PayPal.PayPal are o optiune prin care daca nu primesti ceea ce ai cumparat poti face rambursare.Am facut rambursare si ei au aprobat acest lucru. Pe messenger ei au zis ca au facut plangere pentru inselaciune deoarece am facut acest lucru.Eu am facut rambursare pentru ca chiar si cand l-am comandat hostul nu am primit ce am comandat.

Pot sa fac ceva impotriva acelei plangeri de inselaciune?

[Editat - pe forum discutam spete, nu persoane fizice sau juridice. Multumesc anticipat pentru intelegere]