avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Activitate RADUGABY

Activitate RADUGABY

Buna ziua. Detinutul are 33 de ani si este condamnat la 5 ani si 2 luni. Cat are de executat cu 8 luni la an. Executa la zi din octombrie 2012. In cat timp va putea iesi la prima comisie de eliberare conditionata. Daca mai imi puteti spune ce acte trebuie sa depuna familia pt a l ajuta la E.C. Va multumesc!
Buna ziua, asa dori sa va intreb cand ar trebui sa vina acasa un condamnat, daca a fost incarcerat in octombrie 2012 cu o pedeapsa de 5 an si 6 luni si nu i s a schimbata regimul pana acum? cand ar trebui sa fie eliberat?
Ce delarartie se depune la anaf, pana pe data de 25 mai 2015, pentru activitatea 0141- cresterea vacilor de lapte, pfa?
Răspuns la discuția CEDO
Multumesc mult
Discuție CEDO
Buna ziua, as dor sa ma ajutati cu o informatie referitor la numele vreunui avocat care face sezisari la CEDO. Sotul meu este arestat la pnt Tulcea si acolo sunut foarte multe neinreguli . Singura problema este ca noi nu avem banii necesari pt angajarea avocatului sii daca acest avocat ar dor sa ii dam jumatate din suma casticata dupa termi9narea procesului. va multumesc
Buna ziua. Am intele ca pe 2 iunie s-a piblicat in Monitorul Oficial legata de detinutii din penitenciare, va rog care stie ceva sa-mi spuna si mie. Si in legatura cu o lege tot pentru detinutii care au copii mai mici de 5 ani pot beneficia de 6 luni la an?
Va multumesc astept raspunsuri cat mai repede.
Buna ziua, mi s-a dat o suspendare sub supraveghere si vroiam daca documentele se duc si la politia din localitate unde locuiesc in present , daca se intampla politia sa vina acasa ? eu stiu ca asa scrie in documente , dar chiar se intampla toate aceste lucruri??? Multumesc

Buna seara, as dori sa stiu si eu unde pot vedea exact daca mai este mentinut sechestrul pe un imobil?Certificat fiscal, certificat constator sau carte funciara? si cat costa la notariat sa scot documentul respectiv? Multuimesc
nu se pune inca problema de eliberare conditionata momentan, doar transferul de la pnt tulcea la pnt slobozia ...
Care sunt motivele pentru transferare unu detinut dintr-un peniteciar in altul ?