avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 159 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Cadastru, situatie imobil
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Cadastru, situatie imobil


Buna seara, as dori sa stiu si eu unde pot vedea exact daca mai este mentinut sechestrul pe un imobil?Certificat fiscal, certificat constator sau carte funciara? si cat costa la notariat sa scot documentul respectiv? Multuimesc
Cel mai recent răspuns: legalmgm , utilizator 19:30, 27 Mai 2014
Daca sarcina (sechestrul) este inscrisa in CF, il gasiti intr-un Extras de carte funciara
Ultima modificare: Marți, 27 Mai 2014
legalmgm, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Extras carte funciara mshboss mshboss Buna seara! Un extras de carte funciara pt autentificare este valabil din momentul înregistrării cererii, sau este valabil din momentul emiterii lui de ... (vezi toată discuția)
Cum pot afla numarul cadastral si numarul de carte funciara al unui imobil nicoleta_85 nicoleta_85 Buna, As dori sa obtin un extras de carte pentru informare cu privire la un imobil din Buc. Pe formularul de la OCPI trebuie completat si numarul ... (vezi toată discuția)
Cumparare apartament fara probleme ulterioare starcopit starcopit Buna ziua! As dori sa achizitionez un apartament/ garsoniera in Buc. intr-un viitor previzibil. As dori sa aflu legat de acest fapt cum sa ma asigur eu, ... (vezi toată discuția)