avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 668 soluții astăzi
Forum Activitate JhonnyB

Activitate JhonnyB

Răspuns la discuția Ce fel de tara e asta?
Cand ai cumparat-o era deja facut rarul si actele si urma sa o inmatriculeze sau cum, ca nu inteleg bine ?
In ce stare era cand ai cumprato tu, avea numere straine, avea numere rosii, era in curs de inamtriculare ?
Buna ziua am infiinatat o noua firma cu activitate unui magazin online cu codul caen 4971.

Am in statut si codul caen 6311 , dar nu este in functiune.

acest cod caen zice:


Cod Caen 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web si activitati conexe

Aceasta clasa include asigurarea infrastructurii pentru serviciile de gazduire a paginilor web, de prelucrare a datelor si activitati conexe. Sunt incluse activitati specializate de gazduire, cum ar fi gazduirea paginilor web, servicii de streaming (organizare fluxuri) sau gazduire de aplicatii. Activitatile de prelucrare a datelor includ prelucrarea completa si elaborarea de rapoarte specializate pe baza datelor furnizate de catre clienti sau asigurarea prelucrarii automate a datelor si servicii de introducere a datelor, inclusiv activitati de rulare a bazei de date (executare functiuni).

Aceasta clasa exclude:
-activitatile unde furnizorul foloseste computerul doar ca un instrument de lucru (unealta) sunt clasificate potrivit naturii serviciilor furnizate.


vreau o parere , scrie acolo ca aceasta clasa se ocupa mai exact cu infrastructura in sine etc etc.

Daca cumpar un pachet de reseller, adica revanzare a unor servicii de hosting (eu administrez conturile incasez banii direct, etc) tot trebuie sa autorizez acest cod sau pot sa vand prin codul 4971 de comert prin internet sau case de comenzi.

Va multumesc pentru raspunsuri si clarificari !

multumesc, o sa incerc, sa vad cea ce se intampla !
pai si daca ar avea un numar de contact, cum pot avea semnatura lui daca este plecat in Spaina ?

Cine a dat aceasta lege, nu a putut sa umple si lacunele ? (intrebare retorica)
Buna ziua, sunt nou pe aici, dar cu siguranta voi mai vizita acest forum de acum inainte.

Cum scrie in titlu, in cateva zile ma apuc sa fac actele de infiintare a unei firme, dar am o problema, proprietarul apartamentului de deasupra mea este plecat in Spania si apartamentul este gol, cum pot sa iau acceptul de la el daca nu este in tara ?