avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 771 soluții astăzi
Forum Activitate duant

Activitate duant

Daca prin statut asociatia stabileste ore diferite de liniste,(ma refer la cele de la pranz.Cele de noaptea de regula coincid ) fata de cele stabilite prin L61,sunt obligatorii cele ale asociatiei.Asociatia are personalitate juridica,deci statutul are caracter de regulament de ordine interioara,care trebuie respectat de toata lumea.Daca "organele" refuza sa ia masuri de pastrare a linistii chiar si dupa ce li se prezinta statutul semnat si parafat de judecator,pot fi reclamate.
Răspuns la discuția Publicitate
Pentru ca vad indiferenta fata de intrebarea pusa si nici insistenta mea nu are rezultat,ma vad nevoit sa renunt la serviciile acestui sait,considerand tacerea voastra ca o bataie de joc la adresa mea.Vad ca se aplica in acest caz foarte bine,proverbul "cainii latra,caravana trece".Stiu ca o sa stergeti mesajul,ca sa nu "dea rau" ,dar nu-mi pasa.
Răspuns la discuția Publicitate
Observ!Curiozitatea ma indeamna sa intreb : de ce? Din indiferenta,din nestiinta,sau de ce?
Răspuns la discuția Publicitate
Ma intreb din nou de ce nu primesc un raspuns la solicitarea mea,desi a trecut o saptamana?
Discuție Publicitate
Va rog sa ma lamuriti ce masuri legale se pot lua pentru a nu mai primi pliante,reviste si alte materiale publicitare la bloc.Desi avem loc special amenajat,inghesuie revistele in cutiile postale de nu mai e loc pentru corespondenta personala.Am atras atentia asupra acestui lucru tuturor celor care ne trimit astfel de materiale si degeaba.Nu putem sta de paza cand vin distribuitorii ca sa-i "educam".
Multumesc
La Cora,pensionarii cu carduri de pensionar beneficiaza de reduceri la cumparaturi.Astfel,pe bon apar doua sume : suma totala a cumparaturilor si suma rezultata dupa aplicarea reducerilor.Ce suma trecem in aplicatie?
Discuție Plata cu cardul
Va rog sa-mi spuneti unde este specificat ca la plata cu cardul la comercianti ,casierii nu au voie sa puna mana pe card,ci tu il introduci si scoti din POS!