avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 502 soluții astăzi
Forum Activitate carmina28

Activitate carmina28

Buna ziua,

Exista un model a declaratiei de conformitate pentru produse alimentare acceptat de directia sanitar veterinara si siguranta alimentelor si/sau directia sanitar publica?
Buna ziua,

Am o nelamurire: cum se poate face aprovizionarea cu produse din piata pentru o persoana juridica? Este posibil acest lucru?
Buna seara,

Ce analize medicale sunt necesare/obligatorii pentru personalul unui laborator de cofetarie?

Multumesc!
Răspuns la discuția Coduri CAEN Laborator Cofetarie
Buna seara,

Multumesc pentru raspunsuri.

Dle. Marian Bratu, codul CAEN 1082 Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei si a produselor zaharoase nu il pot folosi, deoarece nu produc cacao, zahar, ci doar le pot folosi pentru produsele finale. :-)
Buna seara,

Doresc sa aflu ce coduri CAEN pot folosi pentru un laborator de cofetarie, facand exceptie de:
- Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie, grupa CAEN 1071
- Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie CAEN 1072?

Astept opiniile dvs.
Multumesc!
Buna ziua,

As dori sa stiu daca angajatul beneficiaza de cele x zile libere, in cazul unui deces in familie, deces care apare in timp ce angajatul se afla in concediu de odihna?
Cum se procedeaza?
Discuție Infiintare PJ
Buna ziua,

As dori sa aflu care sunt taxele, impozitele, cheltuielile totale pentru infiintarea unui PJ in domeniul alimentatiei publice.
De asemenea, ma intereseaza sa stiu lunar ce cheluieli apar, si prin aproximatie care este suma (lunara) de care trebuie sa dispun?

Multumesc anticipat.
Buna ziua,

Multumesc pentru raspuns. Eu am aflat ca tatal (angajat fiind) este obligat sa-si ia o luna de concediu pentru cresterea copilului, si in cazul acesta mama va avea un CCC mai scurt cu o luna, deci, va reveni la munca cu o luna mai repede. Exista o lege actualizata in acest sens?
Buna ziua,

Este adevarat ce se vehiculeaza despre concediul de crestere copil? Nu mai este de 2 ani, ci de 1 an si 11 luni, o luna fiind luata de tatal copilului?

Astept lamuriri,
Multumesc.
Răspuns la discuția Prima luna incasare somaj
Va multumesc pentru lamurire!