avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 589 soluții astăzi
Forum Activitate piatravasile

Activitate piatravasile

Discuție plangere penala
Buna seara. As dori sa stiu care sunt pasii care se fac dupa ce a fost depusa o plangere penala?
Buna seara. Vreau sa stiu daca sunt concediat colectiv in perioada celor 90 zile de la data Hotararii de Guvern care a fost data in 04.07.2014 si se aplica pana pe data de 02.10.2014, beneficiez de aceasta daca mi se termina preavizul pe data de 22.09.2014? Mentionez ca am inceput preavizul mai tarziu decat ceilalti care au inceput preavizul cu data de 08.07.2014 si au avut prima zi de concediere colectiva in data de 11.08.2014. Multumesc.
Buna ziua. As vrea sa stiu daca armata pe care am facut-o in anul 2003 mi se va lua in considerare la calculul sporului de vechime in munca sau nu. Multumesc
Doresc sa stiu daca am fost in somaj tehnic cf. OUG 4/2010, avand suspendare de CIM cu plata a 75% din salariul functiei pe care o am, dar in mare parte din aceasta perioada am fost la serviciu, dar fara sa semnez condica, aceasta perioada imi poate fi recunoscuta ca vechime in specialitate? Multumesc.
Buna ziua. As dori sa stiu daca, in caz de concediere colectiva, unitatea imi poate da preaviz, tinand cont ca am dosar de pensie depus din luna mai.