avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 184 soluții astăzi
Forum Activitate MunteanuNicolae

Activitate MunteanuNicolae

Este permis fumatul în curtea unei instituții școlare în 2023? Dacă da, în care locuri se mai poate fuma în 2023? În curtea scolii, în aer liber, într-un loc izolat de contactul cu elevii, se poate? Mă refer strict la personalul angajat.
Este permis fumatul intr-o institutie scolara? Daca da, in ce locuri se poate fuma? In curtea scolii, intr-un loc izolat de contactul cu elevii, se poate?
Da, va multumesc frumos pentru raspunsuri! Informarea nu a fost realizata...
Va mulțumesc pentru răspunsuri!
Problema se refera la informarea și acceptul angajaților...
Vă mulțumesc frumos pentru răspuns!
Totuși, există destul de multe ambiguități care pot genera interpretări...
Bună ziua!
În ce condiții legale se poate monitoriza, video și audio, o instituție școlară? Menționez că se intenționează montarea camerelor de supraveghere și a microfoanelor în toate zonele care urmează:
- holuri
- săli de clasă
- cabinete
- biblioteca școlară
- spațiul exterior/ curtea instituţiei
Mulțumesc anticipat pentru răspunsuri!
Bună ziua!
Ce măsuri legale pot fi luate în cazul în care un profesor este agresat de către un elev, verbal sau fizic, până la hărţuire şi imposibilitatea de a-şi efectua ora de curs?
Rog să fie menţionată legea în amănunt!
Vă mulţumesc anticipat!
Buna ziua!

Am achizitionat in mai 2007 un autoturism Daewoo Cielo nou si am platit in vederea inmatricularii taxa de prima inmatriculare, conform Codului Fiscal, Legea nr. 343/2006. Acum doresc sa o recuperez.

Cum se procedeaza si care sunt actele necesare?

Mentionez ca acea chitanta care dovedeste plata se afla in arhiva biroului de inmatriculari.

Va multumesc anticipat pentru raspuns.