Forum Discuţii diverse Discuţia la modă Este permis fumatul în curtea unei instituții ...
Discuție deschisă în Discuţia la modă

Este permis fumatul în curtea unei instituții școlare în ...

Este permis fumatul în curtea unei instituții școlare în 2023? Dacă da, în care locuri se mai poate fuma în 2023? În curtea scolii, în aer liber, într-un loc izolat de contactul cu elevii, se poate? Mă refer strict la personalul angajat.
In scoli fumatul este interzis. Gasiti informatii utile aici: [ link extern ]
A fost adoptata tacit, o propunere legislativa de modificare a Legii nr 349/2002 pentru prevenirea si combaterea efectelor consumului produselor din tutun prin care fumatul este interzis minorilor in scoli si in jurul acestora, plus in alte locuri publice,