avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 672 soluții astăzi
Forum Activitate danutzas

Activitate danutzas

Răspuns la discuția Executare silita
Factorul postal de la domiciliul din contract m.a sunat de fiecare data cand am primit ceva cu confirmare de primire.Nu am primit nici o notificare, nici din partea bancii sau din partea Kruk, desi in contract nu am gasit nici unde cuvantul ,,cesiune'' si scrie clar ca orice modificare la contract se face doar cu acordul partilor.Cu Kruk am discutat la tlf...nu am semnat nimic cu ei, chiar nu.i recunosc de creditori...le.am spus.
Eu am plecat de acolo doar anul trecut.La banca(Cec Bank)am sunat si mi.au spus ca nu imi pot da nici o relatie, doar ca la ei nu m.ai am nici o datorie.
Creditul l.am achitat la zi din iunie 2008 pana in martie 2011, ulterior din...economii am ma.i achitat o rata in ianuarie 2014...
Da...de pe portal am aflat de dosar, a fost judecat in septembrie, pe 16, dar s.a judecat la domiciliul din contract.(toate datele mele sunt altele:nume, domiciliu, angajator).Sunt dezorientata...nu am nici un bun pe numele meu, dar lucrez, am venit, salariul si este suficient.
Contestatie la executare se poate face in termen de 15 zile de la notificare, deci chiar daca nu m.a gasit acolo, banuiesc ca tot o sa.l primesc dupa identificarea mea?
Multumesc!
Răspuns la discuția Executare silita
Creanta, este un credit de nevoi personale, fara ipoteca, luat impreuna cu fostul sot, el fiind coplatitor si achitat la zi pana in 2011.Banca nu a facut nici un demers impotriva mea, la banca am sunat si mi.au spus ca la ei nu m.ai am nici o datorie, anul trecut fiind cesionat la Kruk.Nu am primit primit nimic de la ei, nu am semnat nimic cu ei!
Eu nu m.ai locuiesc la domiciliul respectiv(din contractul de credit)acolo a ramas fostul meu sot...creditul a fost investit acolo, la domiciliul respectiv.
Factorul postal m.a sunat si mi.a spus ca a trimis plicul inapoi, la sediul executorului judecatoresc, fiind cu confirmare de primire(eu locuiesc la 500 km...distanta...).Sa iau legatura cu executorul??..in cazul in care el isi face treaba acolo in raza lui de competenta.
Multumesc!
Răspuns la discuția Executare silita
Buna ziua,
Executare silita la un contract de credit, luat in 2008, aflat la ...o firma de recuperari..KRUK!
A fost judecat la domiciliul din contractul de credit, acolo acum avand alte date de contact, domiciliu, nume...

Multumesc!
Buna ziua,
Va rog mult sa.mi dati un sfat!!!
Ce sa fac in cazul in care am fost anuntata(telefonic) ca am primit(cu confirmare de primire) pe fostul nume si fostul domiciliu plicul de la executorul judecatoresc...probabil cu incheierea instantei de incuviintare a executarii silite,
eu locuind in alt judet, avand alt nume...am m.ai scris aici..:(

Multumesc mult!
Răspuns la discuția Executare silita
Creditul s.a cesionat de catre o firma de recuperare.
Sa inteleg ca se va judeca admiterea cererii de incuviintare a executarii silite intr.o alta instanta, in alt judet, dupa aflarea domiciliului meu actual???Dupa noul NCPC odata admisa cererea nu are rasfrangere asupra intreg teritoriul tarii?Cum afla domiciliu, angajatorul...etc??
Multumesc!
Buna ziua,
As dori sa ma ajutati cu un raspuns la intrebarea privind situatia mea, respectiv daca cererea de incuviintare a executarii silite a fost admisa(16.09.2014/m.am gasit pe portalul instantelor) la instanta de la fostul meu domiciliu(datele mele din dosarul de contract de credit fiind altele, nume, domiciliu, angajator), ce se va intampla in continuare, eu locuind in alt judet, cu alte date personale.Se va declina cauza la alt executor din zona...judetul... in care locuiesc??Cu cine sa vorbesc, ce sa fac, la ce sa ma astept???Cat va dura totul???Va roog!
Multumesc mult!
Buna ziua!
Am m.ai vorbit aici pe forum cu dvs si va multumesc pentru timpul acordat.
As dori sa va intreb daca in cazul in care dosarul este pe rolul instantei cu cerere de incuviintare a executarii silite si se cunoaste executorul, ar fi in regula sa iei legatura cu el sa.i explici situatia, aceasta fiind mai delicata...?
Multumesc mult!
Răspuns la discuția Incuviintare executare silita
Singurul bun pe care il detin este salariu.Unde se vor emite adrese din moment ce,asa cum v.am spus si mai sus datele mele sunt altele, decat cele din contractul de credit, respectiv nume, domiciliu, angajator...Cum pot vedea in ce modalitate s.a incuviintat executarea silita??? Nu sunt in domeniu...
Multumesc mult!
Am intrat pe portalul instantelor unde m.am gasit cu dosar de incuviintare executare silita, 16 septembrie data procesului...Va rog sa.mi spuneti ce se intampla in continuare, deoarece in momentul de fata eu locuiesc in alt judet, am alt nume decat cel din contractul de credit si alt angajator....:(
Multumesc mult!
Răspuns la discuția Probleme cu bancile
Banca imi poate spune data la care a declarat scadent anticipat creditul?
Incerc sa consult un avocat.
V.am spus nu am m.ai fost sunata din aprilie, iar cand m.au sunat nu m.au intrebat niciodata unde stau sau unde lucrez...Oricum nu ma bazez pe faptul ca nu ma gasesc, de aceea nu pot fi pasiva.Am o alta familie, iar situatia este f neplacuta...!
Multumesc!