avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 560 soluții astăzi
Forum Activitate diana122

Activitate diana122

Am tot amanat sa fac publica nedumerirea mea dar a sosit momentul. Este vorba despre pachetele oferite de operatorii de televiziune prin cablu din Romania. M-am abonat la un pachet de 3 servicii: tv, internet si telefonie fixa. Nu comentez despre internet si telefonie, ele fiind fiecare in parte un intreg. In schimb in ceea ce priveste televiziunea sunt nedumerita. De ce sunt obligata sa platesc un pachet de 60+ canale din moment ce eu nu ma uit decat la maximum 10 canale? De ce nu se pune la punct o legislatie care sa oblige operatorii sa ne lase pe noi consumatorii sa platim pentru exact numarul de canale pe care dorim sa le vizionam? Ar trebui sa putem face aceasta alegere ( poate sa existe un minimum de canale obligatorii pt. care sa platim ) din listele care ne sunt oferite cu generozitate la casieriile respectivilor operatori. Eu personal consider ca suma platita pentru cele 50+ canale la care nu ma uit deloc
intra ilegal in conturile bancare ale acestor operatori tv.
Buna seara,
as dori sa stiu unde sa ma adresez ca sa aflu istoricul medical al familiei si al meu inclusiv. Exista in acest sens in Timisoara o baza de date sau o arhiva pentru anii 1963 - 1987 la care sa am acces? Multumesc.