avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 247 soluții astăzi
Forum Activitate ellenna2014

Activitate ellenna2014

BUNA ZIUA!! SUNT INTR-O SITUATIE DELICATA!!! ACUM CEVA TIMP AM FACUT O ADRESA CATRE CONSILIUL JUDETEAN SA NE DEA PRIN CONCESIUNE CU TITLU GRATUIT O CLADIRE.MAI TARZIU MI-AM DAT SEAMA CA NU EXISTA TERMENUL DE "CONCESIUNE CU TITLU GRATUIT", LA SF LUNII TRECUTE AM PRIMIT O HCJ PRIN CARE NE DA NOUA CA SI PRIMARIE IN ADMINISTRARE CLADIREA. AM CAUTAT PRIN LEGEA 215,213, CODUL CIVIL SI DAREA IN ADMINISTRARE SE DA DOAR CATRE INSTITUTII PUBLICE SI REGII AUTONOME, IAR NOI SUNTEM AUTORITATE ADMINISTRATIVA!!!!
VA ROG AJUTATI-MA CU UN RASPUNS!!!
Buna ziua! M-am angajat de 2 luni la o primarie, inspector debutant pe patrimoniu. De cand am inceput primarul ma tot preseaza sa iau achizitiile publice!! Eu nu doresc acest lucru.A zis ca imi da dispozitie "ca aici nu faceti ce vrei voi, ci ce vreau eu". Eu nu sa iau la cunostiinta aceasta dispozitie!!!! Ce poate sa imi faca???!!
Răspuns la discuția Mutare functionar public debutant
MULTUMESC!!! DECI SE POATE INTAMPLA LUCRUL ACESTA CHIAR DACA SUNT DEBUTANT??
Buna ziua!Sunt functionar public de executie -inspector debutant de aproximativ o luna! Am dat examen pentru un post pe patrimoniu, mi s-a dat si dispozitia pt desfasurarea activitatii in cadrul Biroului de contabilitate, investitii, achizitii publice, strategii si patrimoniu! Dar la cateva zile dupa ce am inceput serviciul, conducatorul unitatii adimistrativ teritoriale mi-a zis ca vrea sa imi dea dispozitie pentru postul de achizitii publice.Insa eu nu vreau lucrul acesta, vreau sa raman pe postul de patrimoniu pt care am dat examen, nu am nicio cunostiinta in ceea ce priveste achizitiile publice! Dc eu refuz are ce sa imi faca, in conditiile in care sunt debutant???!!:(
Buna ziua!! Am si eu nevoie urgenta de un raspuns la urmatoarea intrebare!!!
"care sunt criteriile de evaluare a patrimoniului??"
Dupa ce criterii se evalueaza??? Va rog sa imi explicati si mie, mai pe intelesul tuturor!!!
Va multumesc foarte mult!!
Buna ziua! am si eu cateva intrebari legate de un concurs pt ocuparea unui post de functionar public intr-o primarie, la patrimoniu!! De obicei cate subiecte contine acest examen, cum se noteaza?? pot ajunge mai multe persoane in faza de interviu?? daca imi poate raspunde cineva cat mai repede la intrebare!!! multumesc mult!!