avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 628 soluții astăzi
Forum Activitate Anisoara26

Activitate Anisoara26

Buna ziua, Am 59 de ani impliniti si am aplicat pentru pensie anticipata comunitara. Am fost respinsa pe motivul ca nu am vechime. suficienta. Mrntionez ca am lucrat in tara ei mi-au gasit doar 14 ani, am fost pensionata pe caz de boala 12 ani si am lucrat in Anglia 9ani si jumatate., am 2 copii si locuiesc in Galati de cand m-am nascut. Ce trebuie sa fac?
Si inca o o problema cu asociatia de locatari. Exita lege cu modul in care se calculeaza penalitatile la asociatiile de locatari? Si daca eu sunt in proces cu Asociatia de locatari se mai adauga penalitati la dosarul in curs? Exista vreo noua lege privind penalitatile? Multumesc
Buna dimineata. Am doua mari dleme . Stau la etajul 4 si imi ploua in casa de rupe. A ajuns sa ploua si la etajuș 3 sub mine De ani buni fac izolatia deasupra pe banii mei si am cheltuit milioane dar se pare ca tot ploua. Cum sa fac cu asociatia de locatari care nu vrea sa ma ajute? Exista vreo lege cu privire la izolatiile de pe bloc?
Este posibil ca o asoviatie de locatari su statul juridic sa nu aiba cont in banca?
Am o mare problema. Cum pot face sa platesc intretinerea la asociatie in contul asociatiei pentru ca eu nu sunt acasa si asociatia de locatari refuza sa imi dea contul sa platesc