avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 717 soluții astăzi
Forum Activitate danamoga

Activitate danamoga

Răspuns la discuția Partaj in timpul divortului
Multumesc pentru rapunsuri. Nu avem de partajat decat o garsoniera. Scopul meu este sa terminam cat mai repede cu tot avand in vedere ca divortul este unul cam agitat... cererea a fost depusa in octombrie si nici pana in prezent nu avem un termen pt prima infatisare.
Ati mai auzit de cazuri similare ,adica dosar de partaj atasat dosarului de divort? Care ar fi criteriile pt care partajul ar fi acceptat in acelasi dosar?
Multumesc !
Buna seara,

Se poate atasa dosar de partaj la dosarul de divort in desfasurare?
Multumesc!
Buna ziua,
Care sunt exceptiile pentru care pot fii scutita de plata taxei de timbru pentru partaj?
Multumesc !
Buna ziua,
Sotul meu m-a parasit cand eram insarcinata in luna a Vlll .A participat la nastere dupa care la o saptamana a intentat actiunea de divort pe motiv ca am parasit domiciliul si care dubii in privinta paternitatii. Au trecut aproape patru luni de cand a fost depusa actiunea, iar in tot acest timp inca sotul meu spune la toate cunostintele noastre ca l-am inselat si ca are indoieli in ceea ce priveste paternitatea,lucru total neadevarat care ma scoate din minti.L-am rugat sa inceteze dar nu vrea. Pot sa.i cer daune morale sau materiale in procesul de divort pt defaimare ?avand in vedere ca mi.a "terfelit" imaginea...dar mai ales ca mi.a jignit copilul.