avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 192 soluții astăzi
Forum Activitate Miron Constantin Doru

Activitate Miron Constantin Doru

Normal ca trec ”pe la instanta”. Reprezint cinci firme, asa ca aproape zilnic sunt la judecatorie sau la tribunal. Ideea era ca nu sunt EXPERT IN DEZBATERI DE MOSTENIRI. Sa nu-mi spui ca esti STAPAN pe toate ramurile DREPTULUI CIVIL.
Va multumesc! Drept Civil, normal ca stiu, doar ca nu sunt expert in dezbateri de mosteniri.
Buna Ziua. Sunt consilier juridic definitiv, expert fonduri europene, dar nu sunt cunoscator in Drept-Civil, mosteniri. As dori sa o ajut pe mama ca sa dezbata mostenirea dupa tatal ei. Este de ajuns o delegatie, ca sa o reprezint in instanta?
Amenda penală duce automat la excluderea din Consiliul Consilierilor Juridici, deci pierdeți funcția de Consilier Juridic. Astfel rămâneți fără slujbă.

Miron Constantin Doru a scris:

Buna ziua.
Sunt consilier juridic definitiv şi în viitorul apropiat, cred ca ma aleg cu o amenda penala. Daca am acest ghinion, cred ca imi pierd si serviciul? Am dreptate???
Mulumesc anticipat...

Buna ziua.
Sunt consilier juridic definitiv şi în viitorul apropiat, cred ca ma aleg cu o amenda penala. Daca am acest ghinion, cred ca imi pierd si serviciul? Am dreptate???
Mulumesc anticipat...