Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... O pot reprezenta pe mama in instanta?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

O pot reprezenta pe mama in instanta?

Buna Ziua. Sunt consilier juridic definitiv, expert fonduri europene, dar nu sunt cunoscator in Drept-Civil, mosteniri. As dori sa o ajut pe mama ca sa dezbata mostenirea dupa tatal ei. Este de ajuns o delegatie, ca sa o reprezint in instanta?
Da, de vreme ce sunteți licențiat în drept aveți dreptul să reprezentați rudele până la gradul al doilea inclusiv!
Pe lângă procură, veți face dovada gradului de rudenie cu certificatul de naștere.

Însâ trebuie să știți drept civil pentru a-i reprezenta interesele!
Avocat Tabrea Alexandru, Avocat
Va multumesc! Drept Civil, normal ca stiu, doar ca nu sunt expert in dezbateri de mosteniri.
Daca nu "treceti pe la instanta " in mod frecvent nu prea are legatura teoria învățată candva cu practică.
Oricum succes.

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Normal ca trec ”pe la instanta”. Reprezint cinci firme, asa ca aproape zilnic sunt la judecatorie sau la tribunal. Ideea era ca nu sunt EXPERT IN DEZBATERI DE MOSTENIRI. Sa nu-mi spui ca esti STAPAN pe toate ramurile DREPTULUI CIVIL.
Nicăieri în lumea asta nu există experți în mosteniri. Cand stii drept civil, stii tot.