avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 215 soluții astăzi
Forum Activitate oana123x

Activitate oana123x

Multumesc!
Buna ziua, de curand am facut receptia unei cladiri, care sunt pasi de urmat pentru intabulare?
Răspuns la discuția demolare
am rezolvat cu demolarea, sper ca raspunsul meu sa fie util altor persoane in situatia mea... am dat aunt la ziar prin care chemam proprietarul/ mostenitorii la primarie, aunt afisat si la sediul primariei...nu a venit nimeni si astfel am obtinut autorizatia de demolare.
Răspuns la discuția demolare
80% pe terenul meu 20% pe terenul decedatului,dar e in stare avansata de degradare si reprezinta un pericol
Răspuns la discuția demolare
daca nu a facut succesiunea de unde sa stiu cine e mostenitoarea,nu locuieste acolo,iar la primarie apare tot decedatul...impozitul nu l a platit de 5 ani.din auzite stim ca ar fi o mostenitoare.eu trebuie sa stau blocata cu daramatura in curte pana apar "vecinii"..oare nu exista alta cale?
Răspuns la discuția demolare
dar proprietarul e decedat,iar mostenitoarea nu a dezbatut succesiunea...eu in acest caz cui cer aprobarea?iar in cazul in care nu e de acord si se darama ce as puptea face?multumesc
Discuție demolare
buna seara, am cumparat o casa pe care vreau sa o demolez,casa mai are o anexa care e impartita, jumatate e a mea iar cealalta jumatate e a unei alte persoane.persoana respectiva are 900 m,latimea fiind de 8 m,iar eu am 9800 m.mentionez cladirea se afla intr o stare avansata de degradare
buna ziua,problema mea pe scurt...dupa moartea bunicii mele am gasit un act pe o parcela de padure,am mers la arhivele nationale si am verificat autenticitatea actului acum va rog daca ma puteti indruma care ar fi pasul urmator pentru a intra in posesia padurii.va mutumesc
Răspuns la discuția proprietate padure
va multumesc!
Buna ziua,de curand am gasit un act de vanzare-cumparare intre bunicul meu si cineva pe o bucata de padure.actul dateaza de la 1920 si in el este specificat amplasamentul terenului si vecinii.intrebarea mea este cum am putea intra in posesia acestui teren de padure.in act se mentioneaza ca pe teren se afla fag si stejar.va multumesc