Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate proprietate padure
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

proprietate padure

Buna ziua,de curand am gasit un act de vanzare-cumparare intre bunicul meu si cineva pe o bucata de padure.actul dateaza de la 1920 si in el este specificat amplasamentul terenului si vecinii.intrebarea mea este cum am putea intra in posesia acestui teren de padure.in act se mentioneaza ca pe teren se afla fag si stejar.va multumesc
Printr-o actiune in instanta pe baza dreptului civil comun (art.480 din vechiul cod, art.555 NCC)
va multumesc!