avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 464 soluții astăzi
Forum Activitate madalinmanea

Activitate madalinmanea

Dacă până la comunicarea hotărârii am avut un avocat .. s.a facut apel de către părata iar intrebarea mea este pot schimba avocatul ? Pot angaja un altul ?
Răspuns la discuția Minor si familie
Multumesc mult @#Dapix am tot cautat dar nu scrie nicăieri dacă se aplica legea si in cazul in care nu am definitiva .. si mai mult am aflat acum ca mama fetei mele a redeschis dosarul făcând apel
Răspuns la discuția Minor si familie
In cer scuze ca incerc din răsputeri să fac ceva .. este foarte greu pt mn sa stau atâta timp fara a.mi vedea copilul .. Nu doresc nimănui asta .. sunt disperat as face orice e posibil doar sa.mi strâng copilul in brate
Răspuns la discuția Minor si familie
Răspuns la discuția Minor si familie
Iar daca mama acesteia nu ma vrea sa iasa sau sa o scoată afara pt a respecta acea hotărâre a judecătoriei.. eu ce as putea face ? Sun la poliție? Aceștia din urmă ce ar trebui să facă conform legii ? .... m.am documentat dar la 3 refuzuri ale mamei de a ma lasa sa imi vizitez copilul pot deschide un nou dosar iar mama de fiecare data cand eu voi chema poliția aceștia ar trebui să îi dea acesteia o amendă si mie sa.mi inmaneze o adeverință de intervenție pt a ma putea justifica cu această intr.un alt proces ...... va rog frumos am nevoie de un avocat pt ă.mi spune ce si cum sa fac .... multumesc anticipat..... multumesc tuturor pentru ajutorul pana in acest moment
Răspuns la discuția Minor si familie
Fata ma cunoaste stam de vb ne jucam i.am dat de toate .. ma duceam la grădiniță și stăteam cu ea ... deci nu se pune problema ... si cu neplata alocației de întreținere nu se pune problema .. Plătesc lună de lună prin mandat postal .. Am toate chitantele
Răspuns la discuția Minor si familie
Da fata ma cunoaste dar mama acesteia ii interzice sa ma vada sa ma salute ... De fiecare data cand ma vede fuge cu această... mentionez ca stam la sat la o distanță de aproximativ 1 km ... Dar nu gasesc cale de armistițiu... este o persoană foarte orgolioasă si deloc intelegatoate
Buna ziua .
Sunt tatăl unei fetițe de 4 anișori . Aceasta imi poarta numele . Plătesc pensie alimentară regulat de aproximativ 2 ani . Iar de curând s.a terminat si dosarul pentru programul de vizita . Am primit comunicarea cu hotărârea. Dar nu este definitivă... maine ar trebui să iau fata in domiciliul meu pentru 15 zile . Intrebarea mea este : se aplica legea in contextul in care ma aflu .. fara sentinta definitiva ? Multumesc anticipat ... imi doresc atat de mult sa imi pot lua copilul acasă
Răspuns la discuția custodie copil
ce conditii ar trebui sa indeplinesc pentru ca acesta sa stea la mine?
:help:
Răspuns la discuția custodie copil
copilul nu poate trece in custodia mea?