avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 777 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Minor si familie 2
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Minor si familie 2

Dacă până la comunicarea hotărârii am avut un avocat .. s.a facut apel de către părata iar intrebarea mea este pot schimba avocatul ? Pot angaja un altul ?
Asta e alt proces, asa ca puteti continua cu acelasi avocat, cu altul sau fara avocat.
Ultima modificare: Duminică, 16 Iulie 2017
gi-jane2, moderator
Puteti sa va angajati alt avocat,elegant este totusi sa va anuntati si avocatul initial angajat ca intelegeti sa renuntati la serviciile acestuia.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Renuntare la capete de cerere pusa2mimi pusa2mimi As dori sa stiu daca am un proces la care nu s-a dat inca termen pot renunta la 2 capete de cerere din 3 (respectiv sa solicit numai repunerea in termen de ... (vezi toată discuția)
Termen apel si renuntare la avocat Notsure Notsure Buna ziua! Am un proces - contestatie la executare, la care s-a dat hotarare de respingere, cu drept de apel in 10 zile. Intrebarile mele sunt: - daca am ... (vezi toată discuția)
Onorariu avocat Andreea U Andreea U Am pe rol un dosar de majorare pensie intretinere impotriva fostului sot. S-a dat sentinta in Judecatorie in favoarea mea, dar fostul sot a facut apel si ... (vezi toată discuția)