avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 259 soluții astăzi
Forum Activitate en.mihaela@gmail.com

Activitate en.mihaela@gmail.com

Răspuns la discuția Firma in reorganizare
Va multumesc.
Buna seara.Daca o firma isi anunta angajatii ca a inceput procedura de reorganizare ..nu se fac concedieri in randul personalului..in aceste conditii se pot acorda tichete de masa?
Multumesc
Multumesc
O mica precizare doresc sa fac.Posesorul acelui card mi l a lasat pentru a putea retrage bani pt nevoi personale.Pentru a nu mai plati comisioane la transfer de bani prin money gram sau western union...fiind la munca in strainatate( la acea vreme eram inca intr o relatie )
Multumeac
Va deranjez cu o intrebare: In cazul in care o persoana iti incredinteaza cu buna stiinta si fara a l obliga altcineva ..un card de debit si tu il folosesti numai cu acordul titularului,fiecare operatiune de retragere numerar avand acordul titularului se poate numi furt???Aceste operatiuni au fost facute in urma cu aproximativ un an si ceva, iar acum sunt 'asaltata' de acest individ si amenintata cu darea in judecata! Va multumesc.
Exista vreo sansa ca in urma unei plangeri la politie, persoana care si a insusit datele mele( adresa de mail..de facebook) si posteaza sau trimite prietenilor din lista lucruri care imi afecteaza atat integritatea , cat si siguranta mea,sa fie luata in considerare si luate masuri?Precizez ca inafara acestui fapt sunt si amenintata, hartuita si santajata de acesta persoana.Asta ca urmare a refuzului de a mai continua relatia.Multumesc.