avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 512 soluții astăzi
Forum Activitate okktodesign

Activitate okktodesign

Buna seara!
Am o problema si nu stiu cum sa rezolv! Cand am infiintat SRL-D in anul 2014, doamna de la Reg.Com m-a indrumat sa aleg maxim 5 coduri caen. Eu stiam de pe net ca am voie 5 grupe. E o diferenta intre 5 coduri si 5 grupe. In certificat eu am :
Activitate principala 7410
Secundare : 9511, 4741, 4520, 6202 !
Am fost la RegCom anul acesta cand am realizat ca eu fac softuri la comanda fara sa am trecut si 6201 in certificat si mi-a spus ca se poate trece, dar ma costa 850 lei ! Ce ?! :O
Acum nu stiu ce sa fac. Sa merg pe burta ca-i apa mica si sa astept un control sa le explic? #-o

Multumesc!
Nu stiu daca am postat bine, insa daca am gresit, cer scuze !
As dori sa deschid un magazin de IT (pc, laptopuri, hardware, accesorii, etc) si as vrea sa modific un garaj de la parterul blocului sa il fac magazin...El are 6 metri lungime x 4 latime . Am separat cu rigips magazinul de spatiu de depozitare si toaleta...
Multumesc!
Buna ziua!
Am deschis anul trecut un SRL-D si am ales 5 coduri caen.Acum dupa 1 an de la infiintare as dori sa schimb o activitate secundara si sa trec alt cod caen.Am fost la RegCom si au spus ca ma costa 800 - 1000 lei...Este adevarat?De ce asa mult?Cu banii astia deschid alta.

Ma poate ajuta cu un sfat ceva?