avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 512 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters357435

Activitate ContSters357435

Imi puteti spune care este procedura prin care trebuie sa solicit indmnizatia de instalare ( potrivit art.29 alin.1 din OG 6/2007, la incadrarea intr-o autoritate sau institutie publica din alta localitate decat cea de domiciliu, in primul an de activitate dupa absolvirea studiilor functionarii publici beneficiaza de o indemnizatie de instalare egala cu un salariu de baza corespunzator functiei publice de debutant in care urmeaza sa fie incadrati. ) , este un termen anume in care trebuie sa solicit aceasta indemnizatie? de ex. in prima luna de activitate sau pot pe parcursul anului ? Va multumesc. =D>
Lucrez ca functionar public si vreau sa ma mut la privat unde la data de 1 iunie vrea sa ma angajeze, cu cat timp inainte trebuie sa imi depun demisia pentru a ma putea angaja la 1 iunie. Mutumesc
Răspuns la discuția prima de instalare
Ar trebui sa fac o cerere sau ceva , care e procedura obtinerii aceste indemnizatii ?
Sunt functionar public debutant am terminat in 2014 si anul acesta m-am angajat la consiliu judetean si lucrez intr un oras la 100 de km de casa , imi puteti spune daca am dreptul la Indemnizatie de instalare " pt functionarii publici OG 6/2007 "


multumesc
Răspuns la discuția intervenient fortat
Buna ziua . As avea o problema mai "complicata" daca ma puteti ajuta . Tatal meu decedat de cativa ani , a avut o proprietate de care eu nu am stiut ,unul dintre fratii mei a solicitat eliberarea titlului de la Primaria pe raza careia avea proprietatea ,acesta a solicitat titulu si l-a ridicat in numele decedatului (practic pe el scrie ca tatal meu decedat a luat proprietatea in primire,avand semnatura fratelui meu),. Noi suntem 3 frati , ulterior am aflat de aceasta chestiune , cunoscand pe cineva de la primarie . E legal ca unul dintre frati sa detina un titlu de proprietate pe numele tatalui decedat tinand cont ca mai sunt si alti mostenitori? are vina si institutia publica locala pentru eliberarea acestuia?
Răspuns la discuția intervenient fortat
Am inteles , multumesc !
daca am fost citat ca intervenient fortat , ce presupune? ce se intampla daca nu ma prezint in instanta?
Răspuns la discuția Taxa Radio-TV pentru firme
trebuie sa depuneti o cerere cum ca nu doriti aceste servicii
Răspuns la discuția mosteniri
pai poate fi revendicat,problema e ca terenu e impadurit si intre timp mostenitorul (respectiv fratele meu) a taiat o parte din ea.. Sunt legale toate cele intamplate?
Discuție mosteniri
Buna ziua . As avea o problema mai "complicata" daca ma puteti ajuta . Tatal meu decedat de cativa ani , a avut o proprietate de care eu nu am stiut ,unul dintre fratii mei a solicitat eliberarea titlului de la Primaria pe raza careia avea proprietatea ,acesta a solicitat titulu si l-a ridicat in numele decedatului (practic pe el scrie ca tatal meu decedat a luat proprietatea in primire,avand semnatura fratelui meu),. Noi suntem 3 frati , ulterior am aflat de aceasta chestiune , cunoscand pe cineva de la primarie . E legal ca unul dintre frati sa detina un titlu de proprietate pe numele tatalui decedat tinand cont ca mai sunt si alti mostenitori? are vina si institutia publica locala pentru eliberarea acestuia? #-o