avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 669 soluții astăzi
Forum Activitate radianachim

Activitate radianachim

in luna august 2016,am acrosat un biciclist care nu a acordat prioritate,in urma anchetei am primit ordonanta de scoatere de sub urmarirea penala,fiind gasit vinovat biciclistul,am primit ordonanta de propunere de scoatere de sub urmarire penala,minuta incheierii in care se se specifica renuntarea la urmarirea penala ,am depus actele la serviciul rutier pentru eliberarea permisului le-a oprit la el,iar agentul m-ia zis sa ma prezint marti sau miercuri pentru ca nu are timp de mine acum, intrebarea este daca nu trebuia sa-mi elibereze deindata permisul din momentul cand i-am inminat minuta si ordonanta
doresc sa inchei un contract de intretinere cu uzufruct viager ,ce documente i-mi trebuiesc pentru incheierea contractului
Răspuns la discuția Munca in folosul comunitatii
radianachim a scris:

se poate transforma 30 de zile munca in folosul comunitatii in amenda, care ar fi procedura


se poate transforma 30 de zile munca in folosul comunitatii in amenda, care ar fi procedura
radianachim a scris:


detin o suprafata de teren agricol pentru care nu am titlu de proprietate,ci numai procesul verbal de punere in posesie.pot vinde aceasta suprafata de teren?






detin o suprafata de teren agricol pentru care nu am titlu de proprietate,ci numai procesul verbal de punere in posesie.pot vinde aceasta suprafata de teren?


Răspuns la discuția cand ma pot pensiona
radianachim a scris:

in baza legii186/2016 ,avand pensie de invaliditate grad 2,din 2011 pot incheia contract de asigurare sociala pentru completarea vechimei,si o alta intrebare este daca pot opta pentru pensie in baza legii 263sau in baza legii223,tind cont ca am 24 de ani vechime in MAI


Răspuns la discuția cand ma pot pensiona
revin cu intrebarea ,daca am o pensie de invaliditate grad 2,din anul 2011 acum pot sa-mi cumpar vechimea din anul 2011 pana in prezent, pentru a-mi completa stagiul de cotizare
Răspuns la discuția cand ma pot pensiona
in baza legii186/2016 ,avand pensie de invaliditate grad 2,din 2011 pot incheia contract de asigurare sociala pentru completarea vechimei,si inca o intrebare,o alta intrebare este daca pot opta pentru pensie in baza legii 263sau in baza legii223,tind cont ca am 24 de ani vechime in mai
Discuție calcul pensie
sunt pensionar militar grad 2 de invaliditate,din luna aprile 2011,am dreptul la recuperarile banesti conform legii 223/2015,art.121