avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 529 soluții astăzi
Forum Activitate surcelus

Activitate surcelus

Buna ziua! In blocul vecin este un coafor care isi arunca gunoiul in tomberonul blocului nostru unde este spatiu special amenajat pentru depozitarea gunoiului. Vreau sa precizez ca nu este un ansamblu de blocuri, fiecare bloc este individual. Ei nu si-au amenajat spatiu pentru gunoi. Cred ca fac acest lucru pentru a nu plati pentru gunoi. Asociatia noastra de proprietari a facut coaforului 2 instiintari cum ca nu au voie sa-si arunce gunoiul in tomberonul nostru, dar ei continu sa-l arunce. In jurul tomberonului e plin de par, când bate vantul este imprastiat in toata curtea, iar prin curte se mai joaca si copiii nostri. Oare ce masuri am putea lua ca sa nu-si mai arunce gunoiul la noi in tomberon? Va multumesc!
Răspuns la discuția RCA masina vanduta
Certificatul de inmatriculare al masinii l-am dat cumparatorului, deci nu pot sa-mi fac duplicat la rca
Buna seara! Am vandut o masina care avea polita rca pe un an de zile. Am incheiat contract de vanzare cumparare. Noul proprietar fiind din alt judet mi-a solicitat rca in original (am vrut sa-i dau copie) ca sa nu aiba probleme daca il opreste politia, zicând ca o sa mi-o trimita, lucru pe care nu l-a mai facut si nici nu mai raspunde la telefon. Acum ca sa imi recuperez banii pe asigurare, asiguratorul imi cere polita in original. Eu am o copie de pe polita. Oare as putea sa-mi recuperez banii doar cu copia? Multumesc!