avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 721 soluții astăzi
Forum Activitate rosflower

Activitate rosflower

Buna seara! o intrebare daca am inceput activitateala aceasta societate in iulie 2015 oricum am mai lucrat in ainte fara intrerupere vroiam sa intreb daca la ultimele 12 luni pt indemnizatie se pun in calcul si concediul acela de 126 de zile sau nu se considera?multumesc
Buna seara! o intrebare,sunt insarcinata lucrez din iulie 2015 la aceasta societate deocamdata sunt in concediu de odihna dupa care voi intra in prenatal ,directorul de la aceasta societate face discriminari mie fiind insarcinata si unei colege mai exact da prime de Paste neimpozitabile si pe noi ne exclude fiind insarcinate si stand acasa in concediu probabil considera ca nu ne folosesc banii! intrebarea este : ce fac ei este legal sau ilegal?multumesc!
Răspuns la discuția concediu de odihna
multumesc pentru raspuns si il pot lua chiar si dinainte acest concediu de CO din cele 126 de zile sau trebuie sa il iau dupa postnatal?multumesc
Buna ziua! sunt insarcinata in 30 sapt.luna aceasta la sf.ar trebui sa intru in prenatal intrebarea mea este concediul de odihna pe anul acesta este din ianuarie pana in aprilie luna in care lucrez?pentru ca am auzit ca se da concediu de odihna pana termini prenatalul...a 2 intrebare daca se poate eu pe anul acesta mi-am luat 18 zile de concediu medical daca as mai lua un medical mi se scade din prenatal sau pot lua un medical obisnuit pe zilele care mi-au ramas?va multumesc
nu mi sa facut decat pe cererea facuta de mine o stampila semnatura si nr de inregistrare,imi spune ca nu stie cum functioneaza si ce trebui sa faca si asteapta raspuns de la contabila dar intre timp eu stau 8 ore la servici
Buna seara!nu reușesc sa va scriu pe forum sunt însărcinată si am 17 saptamâni am scrisoare medicală de la neurolog având probleme cu coloana pt trecerea la 6 ore si cu cerere semnată de mine dar angajatorul meu încă nu imi aproba pe motiv ca nu stie cum funcționează ca trebuie sa se intereseze dar încă nu stie imi puteți spune va rog cum funcționează ca sa ii pot arată ce trebuie sa facă pt ca am tot eu de suferit si de așteptat si o alta întrebare daca imi permiteți eu am acut cererea pe 7 si atunci mia semnat-o si ștampilato mia dat un nr de înregistrare ,trecerea la 6 ore se face din acel moment sau trebuie aa fie de luna viitoare u data de 1 ale lunii?va multumesc!
Multumesc pentru raspunsuri!posibil sa nu ma exprim corect de aceea vi se par ca pun aceeasi intrebare eu de fapt intrebam legal cat timp trebuie sa ai la acelasi loc de munca ca sa nu te poate da afara fiind insarcinata nici prin alte motive?multumesc si ma scuzati pt insistenta mea dar chiar am nevoie de acest raspuns!
Va multumesc pentru raspunsuri!atunci de cat timp trebuie sa lucrezi la actualul loc de munca pentru a nu avea surprize de la angajator pentru a nu ramane fara loc de munca?
Buna ziua!eu lucrez din aprilie 2014 cu contract nedeterminat am schimbat locul de munca fara intrerupere momentan lucrez tot u contract nedeterminat dar cu clauza celor prime 3 luni de proba am 1 luna la atualul loc de munca cat trbuie sa am pt a beneficia de concediu si indemnizatie?si daca sunt in primele 3 luni de proba ma poate da afara daca ii spun ca sunt insarinata?sau cat ar trebui sa am la ei?mutumesc