avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 463 soluții astăzi
Forum Activitate mihaifurdui

Activitate mihaifurdui

buna ziua, sunt angajat cu norma intreaga si de curand mi-am facut inscrierea la un program de master la zi. se specifica in codul muncii ca nu as avea voie sa fac master la zi daca sunt angajat cu norma intreaga? care sunt consecintele?
Răspuns la discuția anvelopele din talon
Va multumesc pentru Raspunsuri. Eu voiam sa aflu mai exact legea care permite acest lucru pentru ca dimensiunea de 195 nu o am trecuta in CIV dar totusi as putea sa circul cu ea neinfluentand performantele masinii. Daca ma opreste ARR-ul si verifica o sa constate ca nu am dimensiunea in CIV dar ma va tolera pentru ca sunt in marja de eroare admisa? Toti zic de marja asta de eroare dar nu stiu in ce lege se afla.
Buna ziua am in talon dimensiunea 185/55/R15 si as vrea sa stiu daca pot sa-i pun 195/50 R15, ca diametru sunt compatibile daar daca nu scrie in talon le pot folosi? ca am inteles ca ar fi o marja de eroare de maxim 3% abatere de la dimensiunea trecuta in talon
Buna ziua, locuiesc cu sotia si copilul de 2 ani cu chirie in Sectorul 3, adresa de domiciliu o am in Giurgiu, si am inscris copilul la o cresa de pe langa noi dar ne-a spus asistenta de acolo sa punem viza de flotant pe buletinul unuia dintre parinti. Este obligatorie aceasta viza pentru inscrierea baiatului? Copie dupa contractul de inchiriere nu ar fi de ajuns?