avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 689 soluții astăzi
Forum Activitate naxi28

Activitate naxi28

in cazul cand sant disponibilizat si primesc salarii compensatorii si am de plata pensie alimentara pentru un copil imi poate opri din aceste salarii si cat ?
Discuție Grupa de munca
Lucrez de cca 30ani in ture 12/24 as vrea sa stiu daca beneficiez de reducerea varstei de pensionare
Răspuns la discuția Onorariu executor judecatoresc
Credeti ca nu am vrut sa platesc pur si simplu sant inecat in datorii si nu am mai avut de unde sa platesc
Am fost executat silit iar suma datorata aproape ca s a dublat si nu a fost de ajuns mi au pus in carca si onorariul executorului judecatoresc cca 5000 lei care reprezinta salariul meu pe 3 luni.Oare e corect ca eu sa muncesc 3 luni ca sa l tin pe parazitul ala?Pot face ceva sa nu i mai platesc ?
Discuție poprire
am poprire pe salariu in cazul cand sant disponibilizat prin ordonanta si primesc o suma de bani drept compensatie este supusa si aceasta popririi?
Am fost executat silit pentru o datorie mai veche de 3 ani .Stiu ca exista o varianta de prescriere imi puteti spune conditiile cand opereaza aceasta?
lucrez de cca.30 ani in ture 12.24 in conditii de izolare as dori sa stiu daca pot beneficia de spor de izolare si daca am ceva reducere la varsta de pensionare