Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... lnformare spor izolare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

lnformare spor izolare

lucrez de cca.30 ani in ture 12.24 in conditii de izolare as dori sa stiu daca pot beneficia de spor de izolare si daca am ceva reducere la varsta de pensionare
Sporurile care se acorda la salariu trebuie sa fie prevazute in c.i.m., in c.c.m. aplicabil sau in reg.intern al angajatorului.

In lipsa unor astfel de prevederi, angajatorul nu are nicio obligatie de a acorda sporuri, in afara de cele mentionate in actele normative.