avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 529 soluții astăzi
Forum Activitate costin23

Activitate costin23

- o persoana care nu este proprietar si nici coproprietar poate sa fie ales sef de scara intr-o asociatie de proprietari sau cel putin membru?
- tot aceeasi persoana poate sa participe sau asiste de la sine putere la adunarile de scara(bloc) pentru alegerea sefului de blocdin alt bloc dar din aceesi asociatie?
- cand poate comitetul executiv schimba administratorul de asociatie?
astazi am fost sunat de cel care l-am tamponat si mi-a spus ca are doua variante :
1.asiguratorul il despagubeste cu 2704E plus masina pt dezmembrari, si sa-i mai dau eu 700E sa-si cumpere alta masina.
2.Sau sa-si repare masina in limita de 3600E,la service acceptat de asigurator si restul de la mine ,, ma da in judecata si atunci ma va costa mai mult si cu repercusiuni''.
Ce fac atunci chem in garantie asiguratorul?
pot fi dat in judecata pt o dauna desi am polita rca ? am fost sunat de cel pe care l-am tamponat acum cateva saptamani si mi-a zis ca vrea sa recupereze dauna de la mine(o parte), pt ca firma la care am eu rca nu o sa-i repare masina deoarece dupa noile reglementari invocate de asiguator devizul de reparatie depaseste pretul pietei si o sa-i dea dauna totala, iar suma care o va primi de la asigurator il nemultumeste ?Precizez el a plecat cu masina functionand de la locul tamponari iar acu invoca si mari probleme de mecanice.
Va multumesc! O zi buna.