avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 296 soluții astăzi
Forum Activitate dariecristinel

Activitate dariecristinel

Buna ziua,Este legal ca intr-o scara de bloc in care toti sunt proprietari,ca Electrica sa tina sub cheie panoul electric ce alimenteaza fiecare apartament.
Va multumesc.
PS. Raspund la orice intrebare.
Răspuns la discuția Conflict de munca
Va multumesc mult
Răspuns la discuția Conflict de munca
Da
Răspuns la discuția Conflict de munca
Deci eu nu as vrea sa contest decizia de incetare a contractului de munca,ci altceva.Am fost detasat in Germania .Acolo totul a fost Ok o perioada.Dupa o luna si o saptamana am avut dureri cumplite de spate (in urma unui accident rutier suferit acum un an ,dovedit cu acte madicala) si nu am mers la lucru in aceea zi.Imediat am fost sunat de la firma sa parasasc cazarea si sa plec in Romania pe banii mei.Am raspuns ca nu am bani.M-ia cumparat firma bilet si am plecat.Acum ei solicita banii de bilet ,diurna pe acele zile si pe echipamentul de protectie.Ca atare mi au blocat salariu.
Răspuns la discuția Conflict de munca
Conform art.31 alin.3 coroborat cu art.55 lit.c
Cum se procedeaza pentru a face o contestatie la incetarea unui contract de munca unilateral si cu pagube materiale.(sustine firma).
Va multumesc
Răspuns la discuția Carte de Munca
Multumesc.
Răspuns la discuția Carte de Munca
Da ,am inteles dar nu trebuie sa fac dovada ,caci nu am nimic fizic (hartii,adrese etc)
Discuție Adeverinte
Buna ziua.Stiu ca la pensionare pe langa cartea de munca se mai cer niste adeverinte.Ce trebuie sa contina ele?
Mai pana la pensie dar nu vreau sa ma prinda descoperit.
Va multumesc.
Discuție Carte de Munca
Buna ziua.
Cum pot sa recuperz cartea mea de munca ,intrucat fostul angajator nu imi mai permite accesul in societate.
Mentionez ca intrarea se face cu turnicheti.
Va multumesc.