avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 226 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters378311

Activitate ContSters378311

Discuție 1/3 din salariu
Buna seara!
Sunt in imposibilitatea de a intelege un lucru si va cer ajutor sa o ajutam...
" Seful meu tocmai m.a anuntat ca a primit o executare silita din 2010 cu o poprire de 1/3 din salariu. Eu in acest moment mai am o poprire de 1/3 din salariu de la o banca. Aceste datorii sau acumulat datorita faptului ca nu am avut un job stabil. Executarea nu este elocventa deoarece suma este cea restanta din 2010 avand in vedere ca eu am lucrat si mi sau oprit lunar 1/3 din salariu iar acum pentru ca mi.am schimbat locul de munca aceiasi suma, care NU a fost recalculata dupa toti anii acestia in care eu am platit a ajuns in mainile sefului meu. Care este partea din salariu pe care mi se va face poprire? Va multumesc".
Va multumesc si eu anticipat si va doresc o noapte minunata!
Va multumesc.
Buna seara!
As dori sa va intreb cum se poate ca in urma unei hotarari pentru majorare pensie de intretinere stabilita prin sentinta civila,pronuntata in 06.10.2015 nu s/a facut nimic pana in ziua de astazi ca acea persoana sa/si poata primii pensia?
Unitatea angajatoare a paratului nu a fost instiintata de nici o hatarare judecatoreasca. Cum e posibil ca in urma unei hotarari sa nu fie luate masuri? Trebuia studenta sa mai faca ceva dupa comunicarea hotararii?
Va multumesc.
Răspuns la discuția acuzatie pe nedrept
Sa nu va suparati pe mine,dar mai vreau sa subliniez ceva si va rog sa./mi raspundeti. Casierul a anuntat cu doua luni de zile pe directorul de vanzari ca la sfarsitul lunii septembrie va demisiona. Lui nu i s/a un facut inventar la plecare de catre contabilitate, el are doar un proces de predare-primire gestiune catre un coleg care a fost desemnat de firma.La sfarsitul lui decembrie a fost anuntat de lipsa din gestiune..
Răspuns la discuția acuzatie pe nedrept
Sa nu va suparati pe mine,dar mai vreau sa subliniez ceva si va rog sa./mi raspundeti. Casierul a anuntat cu doua luni de zile pe directorul de vanzari ca la sfarsitul lunii septembrie va demisiona. Lui nu i s/a un facut inventar la plecare de catre contabilitate, el are doar un proces de predare-primire gestiune catre un coleg care a fost desemnat de firma.La sfarsitul lui decembrie a fost anuntat de lipsa din gestiune..:-/
Răspuns la discuția acuzatie pe nedrept
Va multumesc.Am inteles.Sper sa fie totul bine.:(
Răspuns la discuția acuzatie pe nedrept
O data ce a fost acuzat inseamna ca ei au aranjat totul ca sa pice tot ei in picioare...in caz ca acest om ii va da pe ei in judecata pentru nerambursarea garantiei.
Răspuns la discuția acuzatie pe nedrept
Cum... cu ce acte?Toate sunt la firma.
Răspuns la discuția acuzatie pe nedrept
Da, in scris a fost instiintat. Imi pare rau pentru el,dar nu e corect cum se comporta departamentul contabilitate. Si contabilitatea ar trebui trasa la raspundere. De fapt ei ar trebui trasi la raspundere si apoi ceilalti. Din cauza asta am vrut sa primesc aceste raspunsuri sa/l pot ajuta cu aceste informatii si sa/l pot sustine.Va multumesc. Cum poate sustine cauza lui in fata angajatorului daca vine la sediu?Nu e un om care sa acuze...dar e limpede ca ,contabilitatea nu si/a facut treaba,ca acum toate astea sunt in carca lui,ca inventarul din 2014 a fost ok iar acum nu mai este,ca a demisionat pentru un loc de munca mai bun si acum s/a gasit o diferenta din anii trecuti de care nu a fost instiintat pana dupa demisie,ca nu s/a organizat o comisie de predare-primire,s.a.m.d..Prea multe nereguli...si traim cu ei alaturi de noi..De ce se poate agata omul asta?va multumesc anticipat.
Răspuns la discuția acuzatie pe nedrept
Da, in scris a fost instiintat. Imi pare rau pentru el,dar nu e corect cum se comporta departamentul contabilitate. Si contabilitatea ar trebui trasa la raspundere. De fapt ei ar trebui trasi la raspundere si apoi ceilalti. Din cauza asta am vrut sa primesc aceste raspunsuri sa/l pot ajuta cu aceste informatii si sa/l pot sustine.Va multumesc. Cum poate sustine cauza lui in fata angajatorului daca vine la sediu?Nu e un om care sa acuze...dar e limpede ca ,contabilitatea nu si/a facut treaba,ca acum toate astea sunt in carca lui,ca inventarul din 2014 a fost ok iar acum nu mai este,ca a demisionat pentru un loc de munca mai bun si acum s/a gasit o diferenta din anii trecuti de care nu a fost instiintat pana dupa demisie,ca nu s/a organizat o comisie de predare-primire,s.a.m.d..Prea multe nereguli...si traim cu ei alaturi de noi..De ce se poate agata omul asta?va multumesc anticipat.